نمایندگان مجلس با تحقیق و تفحص از شهرداری تهران مخالفت کردند
نمایندگان مجلس با تحقیق و تفحص از شهرداری تهران مخالفت کردند

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تحقیق و تفحص از عملکرد شهرداری تهران در واگذاری املاک و پروژه های مشارکتی به اشخاص حقیقی و حقوقی مخالفت کردند. به گزارش قلم پرس به نقل از  خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (سه شنبه، ۲۴ اسفندماه) مجلس شورای اسلامی با گزارش رد تحقیق و تفحص کمیسیون […]

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تحقیق و تفحص از عملکرد شهرداری تهران در واگذاری املاک و پروژه های مشارکتی به اشخاص حقیقی و حقوقی مخالفت کردند.

به گزارش قلم پرس به نقل از  خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (سه شنبه، ۲۴ اسفندماه) مجلس شورای اسلامی با گزارش رد تحقیق و تفحص کمیسیون عمران از عملکرد شهرداری تهران در واگذاری املاک و پروژه های مشارکتی به اشخاص حقیقی و حقوقی با ۱۳۲ رأی موافق، ۹۰ رأی مخالف و ۵ رأی ممتنع موافقت کردند.

دکتر علی لاریجانی در جریان رسیدگی به این گزارش توضیح داد: طبق ماده ۱۱۴ آئین نامه داخلی مجلس باید گزارش کمیسیون در خصوص تحقیق و تفحص بدون بحث به رأی گذاشته شود.

وی ادامه داد: در گذشته رویه به نحوی بود که یا گزارش کمیسیون به رأی گذاشته می شد یا موضوع تحقیق و تفحص، اما از آنجائیکه در آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی صراحت دارد که گزارش کمیسیون بدون بحث به رأی گذاشته شود بنابراین گزارش رد تحقیق و تفحص کمیسیون عمران از شهرداری به رأی گذاشته می شود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت نمایندگان در نهایت با رد تحقیق و تفحص از عملکرد شهرداری تهران موافقت کردند.

در جریان رسیدگی به گزارش تحقیق و تفحص از عملکرد شهرداری تهران در واگذاری املاک و پروژه های مشارکتی به اشخاص حقیقی و حقوقی صدیف بدری سخنگوی کمیسیون عمران گزارشی قرائت کرد.

این نماینده گفت: در پاسخ به نامه شماره ۴/۴۷۷۷۰ مورخ ۱۳۹۵/۷/۵ و در اجرای ماده (۲۱۴) آیین نامه داخلی مجلس مبنی بر بررسی تقاضای جمعی از نمایندگان محترم در خصوص  تحقیق و تفحص از عملکرد شهرداری تهران، به استحضار می رساند، ابتدا کمیسیون اطلاعات مرتبط با تقاضای تحقیق و تفحص را جمع آوری و طی نامه شماره ۸۷۳۰۷۷ /۴۹م مورخ ۱۳۹۵/۸/۲ در اختیار متقاضیان قرار داد. با توجه به وصول یادداشت کتبی مورخ ۱۳۹۵/۸/۱۲ احدی از متقاضیان مبنی بر عدم اقناع از اطلاعات ارائه شد.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: جلسه مورخ ۱۳۹۵/۸/۲۳ با حضور متقاضیان محترم و شهردار محترم تهران به عنوان بالاترین مقام دستگاه مورد تحقیق و تفحص، تشکیل و محورهای سه گانه این تقاضا مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

بدری ادامه داد: با توجه به تذکر اعضای جلسه مبنی بر شبهه امکان ادامه تحقیق و تفحص به دلیل اقدامات قضایی مشابه در بعضی موارد این تقاضا، طی نامه ۵۲/۶۵۸۵۸/د مورخ ۱۳۹۵/۸/۲۵ از هیئت رئیسه محترم مجلس شورای اسلامی استعلام شد و در تاریخ ۱۳۹۵/۱۰/۷ پاسخ کتبی به شماره ۱۲/۷۷۶۹۱/د مبنی بر بلامانع بودن تحقیق و تفحص وصول گردید.

عضو هیات رئیسه کمیسیون عمران افزود: دیگر جلسات کمیسیون برای بررسی این تقاضا در تاریخ های ۱۳۹۵/۹/۱۴ و ۱۳۹۵/۹/۲۱ و ۱۳۹۵/۱۱/۱۲ برگزار گردید. در این جلسات با تذکر اعضا مبنی بر کلی بودن محورهای تقاضا و اینکه برای تشخیص ضرورت تحقیق و تفحص باید میزان پاسخگویی دستگاه مورد تحقیق و تفحص و دسترسی به اطلاعات مورد نظر بررسی شود، با توافق مقرر گردید متقاضیان مصادیقی از محورهای مورد تقاضای خود را اعلام نمایند.

وی افزود: در نهایت این مصادیق در (۱۲) بند طی نامه شماره ۹۰۶۴۶ مورخ ۱۳۹۵/۱۱/۱۳ وصول و تعدادی از بندهای آن جهت بررسی کارشناسی به کمیته معماری و شهرسازی و کمیته عمران شهری و روستایی ارجاع گردید. جلسات مورخ ۱۳۹۵/۱۱/۲۴ و ۱۳۹۵/۱۱/۲۵ کمیته های ذیربط با حضور مدیران شهرداری تهران تشکیل گردید لیکن متقاضیان تحقیق و تفحص در این جلسات حضور نیافتند. نتایج بررسی کمیته تخصصی مذکور حاکی از پاسخگویی و عدم مقاومت شهرداری تهران در دسترسی به اسناد و مدارک و اطلاعات درخواستی اعلام شده است.

سخنگوی کمیسیون عمران در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: در نهایت در تاریخ ۱۳۹۵/۱۲/۱۰ اعضای محترم کمیسیون تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد شهرداری تهران را رد کردند.

مراسم تشییع پیکر علی معلم، چهارشنبه ۲۵ اسفندماه از مقابل خانه سینما ۲ واقع در خیابان وصال برگزار می‌شود.

 این منتقد و تهیه‌کننده سینما که ۲۳ اسفندماه به‌دلیل عارضه قلبی از دنیا رفت، قرار است پس از مراسم تشییع که راس ساعت ۹ صبح برگزار شود، در قطعه هنرمندان به خاک سپرده شود.

مراسم یادبود علی معلم نیز جمعه ۲۷ اسفندماه از ساعت ۱۸ تا ۱۹:۳۰ در مسجد جامع شهرک غرب برگزار خواهد شد.

علی معلم، مدیرمسئول و سردبیر نشریه دنیای تصویر، بنیان‌گذار جشن سینمایی – تلویزیونی حافظ، مدرس، مجری و برنامه‌ساز و تهیه‌کننده‌ی سینما در سن ۵۴ سالگی و درپی حمله قلبی، دار فانی را وداع گفت.

معلم سال ۱۳۴۱ در دامغان متولد شد. در رشته‌ی سینما تحصیل کرد، در دهه‌ی ۶۰ فعالیت مطبوعاتی خود را آغاز کرد و در سال ۷۱ با تاسیس ماهنامه «دنیای تصویر» فصل تازه‌ای را در مطبوعات و رسانه‌های سینمایی رقم زد.

او که به واسطه‌ی تولید و اجرای برنامه‌هایی مانند «جنگ هنر»، «از واژه تا تصویر»، «سینمای اندیشه» و … به چهره‌ای شناخته‌شده برای مخاطبان تبدیل شده بود، اولین جشن سینمایی و تلویزیونی خصوصی ایران را تاسیس کرد و تندیس حافظ را به منظومه‌ی سینمای کشور افزود.

فعالیت معلم فقط به عرصه‌ی مطبوعات و رسانه‌ها محدود نمی‌شد «شوکران»، «گاوخونی»، «ازدواج به سبک ایرانی» و «آل» از جمله تجربیات او در مقام تهیه‌کنندگی بود. دریافت مدرک دکتری افتخاری به پاس فعالیت‌هایش در عرصه‌ی فرهنگ و هنر نیز یکی دیگر  از عناوین  متعدد او به‌شمار می‌رفت.