به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «تور ونسلند» هماهنگ‌کننده ویژه سازمان ملل در امور روند صلح در غرب آسیا روز پنجشنبه وارد قطر شد. به نوشته روزنامه «جروزالم پست» به نقل از منابع دیپلماتیک، ونسلند «در دیداری رسمی و در راستای تشدید تلاش‌های سازمان ملل برای ایجاد صلح میان غزه و اسرائیل» وارد دوحه شد. […]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «تور ونسلند» هماهنگ‌کننده ویژه سازمان ملل در امور روند صلح در غرب آسیا روز پنجشنبه وارد قطر شد.

به نوشته روزنامه «جروزالم پست» به نقل از منابع دیپلماتیک، ونسلند «در دیداری رسمی و در راستای تشدید تلاش‌های سازمان ملل برای ایجاد صلح میان غزه و اسرائیل» وارد دوحه شد.

این مقام دیپلماتیک افزود: «سازمان ملل به‌طور فعالانه با تمام طرف‌های مربوطه در تماس است تا در اوضاع میدانی، تنش‌زدایی صورت گیرد».

به گزارش برخی رسانه‌ها، «خالد مشعل» و «اسمائیل هنیه» رهبران جنبش مقاومت حماس در حال حاضر در دوحه به سر می‌برند و هنیه دیداری با ونسلند داشته است.

این سفر در حالی صورت گرفته که چهار بار تلاش شورای امنیت سازمان ملل برای تصویب قطعنامه آتش‌بس با وتوی آمریکا مواجه شده است. با اینکه چهارشنبه شب آرامش نسبی میان طرف‌های درگیر برقرار شده بود، اواسط بامداد بمباران نوار غزه از سوی صهیونیست‌ها از سر گرفته شد که پاسخ متقابل گروه‌های مقاومت را در پی داشت.

در ادامه کارشکنی‌‌های آمریکا در مسیر تصویب قطعنامه آتش‌بس در غزه، یکی از سخنگویان ایالات متحده در سازمان ملل در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه گفت که قطعنامه پیشنهادی فرانسه برای آتش‌بس در فلسطین اشغالی را وتو خواهد کرد.

حماس در پیامی روشن، ضمن استقبال از میانجی‌گری برای آتش‌بس اعلام کرده به هرگونه تنش‌زایی پاسخ می‌دهد و مذاکرات آتش‌بس باید اقدامات اخیر رژیم صهیونیستی برای تصاحب منطقه «شیخ جراح» در قدس اشغالی را در برگیرد.

تداوم حملات رژیم صهیونیستی به فلسطینی‌ها در حالی صورت می‌گیرد که شب گذشته «جو بایدن» در تماس تلفنی با «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، برای اولین بار و تحت فشار بین‌المللی خواستار آتش‌بس فوری شده بود.

انتهای پیام/