نمازی: امیدوارم مقابل تراکتورسازی به برتری برسیم/ مشکل ما در فاز گلزنی است
نمازی: امیدوارم مقابل تراکتورسازی به برتری برسیم/ مشکل ما در فاز گلزنی است

سرمربی تیم ذوب آهن اصفهان گفت: مشکل ما در فاز گلزنی بوده و امیدوارم با تمرین‌هایی که کرده‌ایم مشکل گلزنی را نیز برطرف کرده‌ باشیم. به گزارش قلم پرس، امید نمازی در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل تراکتورسازی اظهار داشت: خوشحالیم که در شهر تبریز حضور داریم و امیدواریم بازی خوبی مقابل تراکتورسازی داشته باشیم. […]

سرمربی تیم ذوب آهن اصفهان گفت: مشکل ما در فاز گلزنی بوده و امیدوارم با تمرین‌هایی که کرده‌ایم مشکل گلزنی را نیز برطرف کرده‌ باشیم.

به گزارش قلم پرس، امید نمازی در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل تراکتورسازی اظهار داشت: خوشحالیم که در شهر تبریز حضور داریم و امیدواریم بازی خوبی مقابل تراکتورسازی داشته باشیم. امیدوارم از این بازی با یک پیروزی خوب بیرون بیاییم. محرومی برای بازی فردا نداریم اما نجات‌مهدی به دلیل مصدومیت همراه تیم نیست. ما مقابل تیمی قرار می‌گیریم که امسال با آمدن مالک جدید و هزینه‌هایش تیم یک‌دستی را آماده مسابقات کرده‌اند. تراکتورسازی تیم پرستاره‌ای است و بازی سختی پیش‌رو داریم.

وی ادامه داد: تراکتورسازی از اوایل فصل هماهنگ‌تر شده و می‌تواند برای هر تیمی مشکل‌ساز شود. اما ما هم دست و پا بسته نیستیم. تاکنون فوتبال خوبی ارائه کرده‌ایم. مشکل ما در فاز گلزنی بوده و امیدوارم با تمرین‌هایی که کرده‌ایم مشکل گلزنی را نیز برطرف کرده‌ باشیم.

نمازی درباره شناختش از تراکتورسازی گفت: این تیم در ضربات ایستگاهی خیلی قوی است. احسان حاج‌صفی و مسعود شجاعی بازیکنان باکیفیتی هستند، اما شیوه بازی تراکتورسازی سانتر از جناحین نیست. بیشتر تمرکز این تیم روی کانال مرکزی است. این تیم دوست دارد بیشتر روی زمین کار کند. تراکتورسازی مهاجم‌های باکیفیتی هم دارد و بازیکنان خارجی این تیم کیفیت بالایی دارند و می‌خواهند از عمق حریف استفاده کنند و ما  هم روی آن برنامه داریم.

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن درباره عملکرد محسن مسلمان تصریح کرد: درباره مسلمان باید بگویم که زیاد نمی‌خواهم به این بحث بپردازم و اینکه مقابل تراکتورسازی بازی می‌کند یا نه، فردا مشخص می‌شود. قرار نبود مسلمان از تیم اخراج شود فقط یک موضوعی بود که ما با آن برخورد کردیم و به او تذکر دادیم که نمی‌تواند در یک باشگاه حرفه‌ای این طور عمل کند. از لحاظ دوندگی و تلاش در زمین به او تذکر دادیم و او هم در همین مدت خوب کار کرده است و یک بار هم به عنوان بازیکن ثابت به زمین رفت. هرچه از مسلمان خواستیم  به آن عمل کرده و از او راضی هستیم. بازیکن باید خودش را ثابت کند و این مسئله در تمام دنیا وجود دارد. متاسفانه در فوتبال ایران  بازیکن سالاری وجود دارد و این موضوع باید برطرف شود. اگر فوتبال ایران می‌خواهد پیشرفت کند و حرفه‌ای شود این موضوع را باید کنار بگذارد. بازیکن هر روز باید به نحو احسن کار کند و خودش را به مربی تحمیل کند. مربی نباید آنقدر بی‌عقل باشد که یک بازیکن خوب را بیرون از ترکیب بگذارد.

نمازی ادامه داد: استحقاق تیم ما بالاتر از این جایگاهی است که الان در اختیار داریم. ما الان در رده نهم جدول هستیم، اما اگر بازی‌های ما را مرور کنید به غیر از یک بازی در جام حذفی که احساس کردم تیم پدیده برتر زمین بود، ما در مقابل هر حریفی که بازی کردیم، سرتر بودیم. متأسفانه مشکلات نتیجه‌گیری ما به دلایل مختلف که یکی از آنها داوری است، برمی‌گردد. داور یک پنالتی صددرصد را در بازی آخر برای ما نگرفت. این یک واقعیت است که نمی‌شود از آن گذشت. ما بدشانسی‌های زیادی هم آوردیم، توپ‌ها تغییر مسیر می‌دهند و دروازه‌بان ما را فریب می‌دهند. همه اینها دست به دست هم داده و باعث شده است ما در اینجا قرار بگیریم، اما این جایگاه واقعی ما نیست. البته ما مقابل هر تیمی قرار بگیریم می‌توانیم یک حریف قدرتمند و مشکل‌ساز باشیم. ما برای بازی فردا جز پیروزی چیز دیگری نمی‌خواهیم. مطمئن باشید ما برای یک امتیاز نمی‌آییم و فقط می‌خواهیم با پیروزی زمین را ترک کنیم.

نمازی درباره تعطیلات دوباره لیگ برتر عنوان کرد: این همه تعطیلی قطعاً طبیعی نیست، اما فوتبال ایران هم حالت طبیعی ندارد. مربی تیم ملی می‌خواهد بیشترین زمان را با بازیکنان تیم ملی باشد و آنها را به شرایط ایده‌آل برساند و در جام ملت‌ها موفق شود. متأسفانه یا خوشبختانه نظر سرمربی تیم ملی این است که بازیکنان لیگ ایران در اینجا آماده نمی‌شوند و دوست دارد خودش برنامه‌ها را جلو ببرد. این به باشگاه‌ها لطمه می‌زند و کی‌روش هم خودش قبول دارد. همه دنبال موفقیت تیم ملی هستیم و باید با این مسئله ساخت و چاره‌ای دیگری نداریم، اما در آینده باید با تعامل بیشتر بین باشگاه‌ها و تیم ملی برنامه‌های بیشتری چیده شود تا این همه توقف در بازی‌های باشگاهی نداشته باشیم. ما دو هفته پیش بازی کردیم و دوباره دو هفته تعطیل می‌شویم و این برنامه همچنان ادامه دارد و  مطمئناً این موضوع به نفع تیم ما و هیچ تیم دیگری نیست. تا اینجا این تعامل بین کادرفنی تیم ملی و باشگاه‌ها نبوده است و امیدوارم در آینده مشکلات برطرف شود.

وی درباره تفکرات کارلوس کی‌روش نسبت به لیگ برتر گفت: من نمی‌خواهم در مورد عقاید او صحبت کنم و باید از خودش سؤال کنید. اما اعتقاد کی‌روش این است که بازیکنان در  لیگ برتر ایران از لحاظ فیزیکی و تاکتیکی آن شرایط لازم را ندارند که در بازی‌های بین‌المللی موفق باشند. البته در جام جهانی همه دیدیم که بازیکنان لیگ برتری بهتر بودند و کارایی بیشتری داشتند. بنابراین باید از کی‌روش سؤال شود و نمی‌دانم جواب این سؤال را چه بدهم، اما ما در ذوب‌آهن سعی می‌کنیم استانداردهای بین‌المللی را پیاده کنیم تا بازیکنان به هماهنگی خوبی برسند. فکر می‌کنم تا به حال این کار را به خوبی انجام دادیم و میزان دوندگی بازیکنان ما از شرایط بین‌المللی چیزی کم ندارد، البته شرایط مسابقات هم متفاوت است. کی‌روش سطح لیگ ما را به آن اندازه بالا نمی‌داند.