نخستین جلسه دادرسی الکترونیک در دادگاه تجدیدنظر گلستان برگزار شد
نخستین جلسه دادرسی الکترونیک در دادگاه تجدیدنظر گلستان برگزار شد

خبرگزاری میزان – حجت الاسلام والمسلمین سید محسن رسولی، معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری گلستان از برگزاری نخستین جلسه دادرسی الکترونیک در دادگاه تجدید نظر گلستان خبر داد و گفت: برگزاری دادگاه‌های الکترونیک در همه پرونده‌ها از اول تیرماه امسال آغاز شده است و از امروز دادگاه‌های تجدیدنظر هم به جرگه دادگاه‌های الکترونیک استان […]

خبرگزاری میزان – حجت الاسلام والمسلمین سید محسن رسولی، معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری گلستان از برگزاری نخستین جلسه دادرسی الکترونیک در دادگاه تجدید نظر گلستان خبر داد و گفت: برگزاری دادگاه‌های الکترونیک در همه پرونده‌ها از اول تیرماه امسال آغاز شده است و از امروز دادگاه‌های تجدیدنظر هم به جرگه دادگاه‌های الکترونیک استان گلستان پیوستند.

معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری گلستان خاطرنشان کرد: امروز جلسه رسیدگی دادگاه آنلاین با حضور تصویری طرفین پرونده در شعبه ۱۰ دادگاه تجدیدنظر استان گلستان به ریاست قاضی سالمی برگزار شد.

 

بیشتر بخوانید:

وی افزود: موضوع این پرونده دعوای ملکی بود و هر دو طرف پرونده که یکی ساکن گنبدکاووس و دیگری ساکن شهرستان ساری بود، با ارتباط تصویری در جلسه رسیدگی دادگاه شرکت کردند.

حجت الاسلام والمسلمین رسولی اظهار کرد: کسانی که در محاکم استان گلستان پرونده دارند و می‌خواهند به صورت غیرحضوری در دادگاه شرکت کنند، می‌توانند درخواست خود را به قاضی پرونده اعلام کنند تا شرایط برای شرکت غیرحضوری آنان فراهم شود.

معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری گلستان گفت: تا پیش از این، دادرسی الکترونیک یعنی حضور تصویری از طریق اینترنت در دادگاه، فقط در پرونده‌هایی که یک طرف آن در زندان بود انجام می‌شد؛ اما یک ماهیست که بستر برای برگزاری دادگاه آنلاین برای همه پرونده‌ها فراهم شده است.

رسولی با بیان این که تاکنون حدود ۲۰۰ نفر برای شرکت غیرحضوری در دادگاه درخواست داده اند، گفت: کاستن از رفت و آمد به دادگستری ها، جلوگیری از خروج غیرضروری مردم از خانه در شرایط کرونا و صرفه جویی در هزینه مردم به ویژه کسانی که محل زندگی و دادگاه آنان متفاوت است از مزایای برگزاری دادرسی الکترونیک است.

انتهای پیام/