نخبگان، اصلی‌ترین مطالبه‌گران مدیریت شهری باشند/ واکنش شهردار تبریز به مطالبه‌گری
نخبگان، اصلی‌ترین مطالبه‌گران مدیریت شهری باشند/ واکنش شهردار تبریز به مطالبه‌گری

شهردار تبریز از نخبگان جامعه خواست تا به عنوان مطالبه‌گرانی فعال در عرصه مدیریت شهری تاثیرگذار باشند. به گزارش قلم پرس،از تبریز، یعقوب هوشیار عصر امروز در دیدار با خانواده‌ شهدا، ائمه جماعات و فرماندهان بسیج نواحی منطقه یک تبریز اظهار کرد: امیدوارم در آینده نزدیک شاهد کاهش مشکلات شهر در سایه برگزاری چنین جلساتی […]شهردار تبریز از نخبگان جامعه خواست تا به عنوان مطالبه‌گرانی فعال در عرصه مدیریت شهری تاثیرگذار باشند.

به گزارش قلم پرس،از تبریز، یعقوب هوشیار عصر امروز در دیدار با خانواده‌ شهدا، ائمه جماعات و فرماندهان بسیج نواحی منطقه یک تبریز اظهار کرد: امیدوارم در آینده نزدیک شاهد کاهش مشکلات شهر در سایه برگزاری چنین جلساتی باشیم.

‎وی افزود: مهم‌ترین هدف ما از این جلسات، تعامل بین افراد و مدیران و مساجد است.

هوشیار یادآور شد: برنامه ما مسجدمحوری است که مقرر کرده‌ایم حوزه‌های بسیج و مساجد را فعال کنیم و خدمات شهرداری را از طریق مساجد انجام داده و پیشنهادات خود را از این طریق پیش ببریم.

شهردار تبریز همچنین تصریح کرد: سال آینده بودجه‌بندی شهرداری بر اساس ناحیه محوری است. تبریز را به ۳۵ ناحیه تقسیم کرده‌ایم و حتی بودجه‌ای اختصاصی برای پروژه‌های نقطه‌ای تعیین می‌کنیم.

وی بیان کرد: ما منتظر فرا رسیدن سال بعد نبودیم و خدمات خود را افزایش دادیم و تولید آسفالت را به پنج برابر رساندیم.

هوشیار افزود: حتی برای پروژه‌های نیمه‌تمام که سال‌های سال باقی مانده بود، روزشمار نصب کردیم تا در اسرع وقت به اتمام برسد.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود بیان کرد: هر هفته هم بنده و هم شهرداران مناطق میهمان خانواده‌های شهدا هستیم. این دیدارها بیشتر برای خاطر خودمان است که برای خدمت صادقانه به مردم نیاز به دعای خیر آنها داریم. خانواده‌های شهدا ولی‌نعمت ما هستند.

شهردار تبریز مطرح کرد: موضوع فعالیت مساجد شبانه‌روزی را پیگیری می‌کنیم و حداقل ۱۰ مسجد به عنوان مساجد شبانه‌روزی انتخاب می‌شود.

وی در ادامه خطاب به حاضران این جلسه گفت: شما پیشران و بزرگان این جامعه هستید و باید به موضوعات منتقد باشید چراکه مطالبه‌گری شما بهتر از غرض‌ورزی مغرضان است.

نخبگان، اصلی‌ترین مطالبه‌گران مدیریت شهری باشند

شهردار تبریز از نخبگان جامعه خواست تا به عنوان مطالبه‌گرانی فعال در عرصه مدیریت شهری تاثیرگذار باشند.

یعقوب هوشیار در دیدار با نخبگان منطقه یک تبریز اظهار کرد: در این دیدارها می‌خواهیم استعداد مناطق را درک کنیم. حتما فراخوانی در این عرصه خواهیم داد که نخبگان مناطق جمع شده و هم آنها به ما کمک کنند و هم ما به آنها کمک کنیم و هر دو هفته یکبار جلساتی برگزار شده و با همدیگر آشنا شوند. 

وی افزود: حتی در برنامه تلویزیونی تبریزیم نیز این افراد حضور خواهند یافت تا در بحث الگوشناسی که جامعه نیاز دارد، حرکت کنیم.

هوشیار ادامه داد: در گذشته تعاملات افراد، کودکان و خانواده‌ها قوی بود و ارتباطات زیادی وجود داشت و کودکان می‌توانستند الگوبرداری کنند ولی اکنون این تعامل وجود ندارد و زندگی آپارتمان‌نشینی اجازه تحقق این امر را نمی‌دهد. 

شهردار تبریز گفت: نخبگان ستون‌های قابل اعتماد جامعه برای الگوگیری هستند که باید معرفی شوند. امروز یک فوتبالیست می‌تواند بخش عمده‌ای از شهر را معطوف به خود کند. 

وی تصریح کرد: یک سری وظایف عمده در مناطق وجود دارد که مهمترین آن احصای ظرفیت‌های نخبگی است. این حوزه نباید محدود شود.

هوشیار با بیان اینکه شهرداری تنها به ارائه پروانه، جمع‌آوری پسماند و… محدود نمی‌شود، افزود: وظیفه اصلی شهرداری توجه به خانواده‌ها، فرهنگ و مسائل اجتماعی است. 

وی یادآور شد: باید بسترهای لازم برای ورود کودکان به عرصه‌های قرآنی، ورزشی، فرهنگی، هنری و … ایجاد شود. بستر اگر مناسب باشد، استعدادهای افراد نیز بروز می‌کند. 

شهردار تبریز بسترسازی برای ایجاد دوره‌های مختلف علمی، ورزشی، هنری و فرهنگی را یکی از وظایف شهرداری‌های مناطق عنوان کرد و گفت: در هر منطقه مطمئنن هستیم که سیصد- چهارصد نفر نخبه وجود دارد که معرفی نشده‌اند.  

وی با اشاره به اینکه نرخ نخبگی و ضریب هوشی تبریز سه تا چهار برابر دیگر شهرها است، تاکید کرد: در بحث مدیریت کلانشهری حتما باید توجه ویژه به نظرات و پیشنهادات جامعه نخبگی داشته باشیم. 

یعقوب هوشیار در بخش دیگری از صحبت‌های خود بیان کرد: ایام، ایام گردشگری است و بسیاری از گردشگران تبریز را مکانی بی‌نظیر معرفی می‌کنند. انتقاد از مدیریت شهری در حوزه‌های مختلف از جمله گردشگری باید توسط جامعه نخبگی صورت بگیرد چون منطق و خلاقیت دارد. منطق باعث انتقاد سازنده خواهد شد و نخبگان با خلاقیت خود جایگزینی برای مسائل پیدا خواهند کرد. 

شهردار تبریز تصریح کرد: باید در حوزه‌های اجتماعی زمان صرف کرده و مردم را نسبت به فرهنگ و آینده و مسائل اجتماعی حساس کنیم. برخی اختلالات جامعه ما تعمدی نیست و عمدتا ناشی از ناآگاهی است، به همین جهت باید نسبت به آگاه‌سازی مردم اقدام کنیم. 

وی خاطرنشان کرد: از نخبگان می‌خواهم مطالبه‌گر باشند، نه تنها از من، بلکه از دیگر مسئولان نیز مطالبه‌گری داشته باشید.

انتهای پیام/۶۰۰۳۶