خبرگزاری میزان – نشست مشترک تخصصی قضایی- انتظامی با حضور مسئولان قضایی و روسای پلیس‌های تخصصی استان اصفهان برگزار شد. محمدرضا حبیبی، رئیس کل دادگستری استان اصفهان ضمن تاکید بر لزوم استمرار برگزاری جلسات مشترک تخصصی پلیس و دستگاه قضایی گفت: تعامل و هم‌اندیشی و همکاری متقابل میان این دو مجموعه باعث حفظ و ارتقاء […]

خبرگزاری میزان – نشست مشترک تخصصی قضایی- انتظامی با حضور مسئولان قضایی و روسای پلیس‌های تخصصی استان اصفهان برگزار شد.

محمدرضا حبیبی، رئیس کل دادگستری استان اصفهان ضمن تاکید بر لزوم استمرار برگزاری جلسات مشترک تخصصی پلیس و دستگاه قضایی گفت: تعامل و هم‌اندیشی و همکاری متقابل میان این دو مجموعه باعث حفظ و ارتقاء نظم و امنیت پایدار و اجرای صحیح قوانین در جامعه می‌شود.

وی افزود: حمایت دادستان‌ها و مقامات قضایی از پلیس در انجام ماموریت‌ها ایجاد انگیزه و پیشرفت را به دنبال خواهد داشت. از این رو سعی می‌شود هدف گذاری‌های ما در راستای ناامن سازی هر چه بیشتر برای عدم میدان گیری هنجارشکنان و اراذل و اوباش و مجرمان خطرناک معطوف باشد.

رئیس کل دادگستری استان اصفهان حمل و استفاده از سلاح را یکی از جرائم مهم برشمرد و خاطرنشان کرد: با رصد اطلاعاتی دقیق اجرای طرح‌های مختلف پلیسی و حضور به موقع نیروی انتظامی و صدور دستورات قاطع قضایی در چارچوب قانون با قاچاقچیان، استفاده‌کنندگان و حاملان سلاح غیرمجاز در سطح استان اصفهان برخورد و احکام بازدارنده قانونی آن با قاطعیت اجرا خواهد شد.

وی همچنین ایجاد هر گونه آلودگی صوتی با خودرو و موتورسیکلت در سطح شهر را از دیگر جرایم دانست و تاکید کرد: ایجاد آلودگی‌های صوتی از طریق خودرو و موتورسیکلت به خصوص در هنگام شب در شان اصفهان نبوده و ما از پلیس درخواست داریم با ورود جدی و در صورت لزوم تشکیل پرونده با این گونه جرایم برخورد کند.

رئیس کل دادگستری استان اصفهان در بخش دیگری از سخنانش بر لزوم تلاش در جهت کاهش ورودی پرونده به محاکم تاکید  کرد و اظهار داشت: نیروی انتظامی می‌تواند در برخی از موضوعات غیرجنایی با تذکر لسانی و یا اعمال و اختیارات قانونی پیشگیرانه و بازدارنده از تشکیل پرونده قضایی جلوگیری کرده و در کاهش آمار ورودی پرونده به دستگاه قضایی نقش مهم و موثری ایفا کند.

بخشی از مذاکرات در این نشست به برنامه‌ریزی و زمینه‌سازی برای مشارکت و حضور حداکثری مردم پای صندوق‌های رای و نیز تامین امنیت برگزاری انتخابات پیش رو اختصاص داشت.

انتهای پیام/