میزان فوتی تصادفات درون شهری در بناب بالاست
میزان فوتی تصادفات درون شهری در بناب بالاست

فرماندار بناب گفت: متأسفانه میزان تصادفات درون شهری و فوتی تصادفات درون شهری در بناب بالاست. به گزارش قلم پرس،از بناب، رضا لعلی عصر امروز در جلسه شورای هماهنگی ترافیک و حمل و نقل شهری و جاده ای شهرستان بناب با انتقاد از وضعیت نامطلوب بزرگراه بعثت از شهرداری خواست تا در اسرع وقت نسبت به […]فرماندار بناب گفت: متأسفانه میزان تصادفات درون شهری و فوتی تصادفات درون شهری در بناب بالاست.

به گزارش قلم پرس،از بناب، رضا لعلی عصر امروز در جلسه شورای هماهنگی ترافیک و حمل و نقل شهری و جاده ای شهرستان بناب با انتقاد از وضعیت نامطلوب بزرگراه بعثت از شهرداری خواست تا در اسرع وقت نسبت به تکمیل نواقصات عمرانی این بزرگراه اقدام کنند.

وی تصریح کرد: طولانی تر شدن زمان تکمیل پروژه بزرگراه بعثت و عدم وجود روشنایی در این بزرگراه باعث شده تا این پروژه به خاطر طولانی تر شدن زمان تکمیل آن جایگزین پروژه پل سرداران بناب شود.

رئیس شورای ترافیک شهرستان بناب با تأکید بر اجرای پروژه ها از سوی مسئولان و علی الخصوص از سوی شهرداری با تعیین اولویت افزود: متأسفانه میزان تصادفات درون شهری و فوتی تصادفات درون شهری در بناب بالاست.

لعلی همچنین با اشاره به اینکه با انجام اقدامات فنی باید از بروز تصادفات درون شهری جلوگیری کرد؛ افزود: مردم نیز باید در این زمینه اعضای شورای ترافیک را همراهی کنند و با رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی مسئولان و اعضای شورای ترافیک را در اجرای مصوبات این شورا همراهی کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: با وجود مصوبه شورای ترافیک مبنی بر تجهیز میدان استاندارد به دوربین و چراغ راهنمایی و با توجه به حجم سنگین ترافیک در این مسیر انتظار می رود شهرداری هرچه سریع تر در راستای عملیاتی شدن این مصوبه اقدام نماید.

فرماندار بناب در ادامه از تلاش ها و اقدامات شهرداری بناب در راستای خدمات رسانی به شهروندان تقدیر و تشکر کرد.

کاهش تصادفات و آمار فوتی ناشی از آن مستلزم فرهنگ سازی است

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان بناب نیز در این جلسه با ارائه گزارشی از آمار تصادفات درون شهری و برون شهری در چهار  ماه گذشته سال جاری در این شهرستان گفت: در کنار تلاش اعضای شورای ترافیک برای کاهش تصادفات و آمار فوتی ها باید فرهنگ سازی لازم صورت گیرد.

رحمان عبدی ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات شهرداری بناب بر ساماندهی میدان تره بار شهرستان تأکید کرد.

شهرستان ۱۵۰ هزار نفری بناب در ۱۱۰ کیلومتری تبریز مرکز آذربایجان شرقی و در جنوب این استان واقع شده است.

شهر بناب با حدود ۹۰ هزار نفر جمعیت دارای ترافیک کور و پیچیده ای در بافت مرکزی و قدیمی آن است که دلایل مختلفی موجب پدید آمدن ترافیک سنگین در این شهر شده اند.

واقع شدن بازارهای سنتی در مرکز شهر، ازدحام خدمات عمومی از جمله درمانگاه ها، داروخانه ها و مطب پزشکان و غیره در این بخش، کم عرض بودن خیابان های هسته مرکزی شهر، ایجاد ایستگاه های تاکسی طویل در ابتدای خیابان های اصلی و عدم مسیرگشایی های مورد نیاز طی سالیان اخیر و افزایش خودروهای شخصی از عوامل تشکیل ترافیک های سنگین است.

این عوامل به علاوه عدم فرهنگ سازی مناسب از سوی متولیان امر، بی توجهی برخی شهروندان به حقوق عامه و عدم رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی از سوی رانندگان باعث گره کور در ترافیک این شهر شده است.

پایان پیام/۶۰۰۰۴