موگرینی: من قصد دارم در تاریخ ۲۸ فروردین سال جدید به ایران سفر کنم
موگرینی: من قصد دارم در تاریخ ۲۸ فروردین سال جدید به ایران سفر کنم

مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپایی، گفت: من قصد دارم در تاریخ ۲۸ فروردین سال جدید به ایران سفر کنم. در جریان سفر من به ایران برای بحث پیرامون موضوعات مهم مشترک با همتایان ایرانی چندین نفر از کمیسیونرهای اتحادیه  مرا همراه خواهند کرد. حمید بعیدی نژاد عضو تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان، در صفحه اینستاگرام […]

مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپایی، گفت: من قصد دارم در تاریخ ۲۸ فروردین سال جدید به ایران سفر کنم. در جریان سفر من به ایران برای بحث پیرامون موضوعات مهم مشترک با همتایان ایرانی چندین نفر از کمیسیونرهای اتحادیه  مرا همراه خواهند کرد.

حمید بعیدی نژاد عضو تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان، در صفحه اینستاگرام خود بیانیه مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپایی پیرامون نتیجه ارزیابی و مشورتهای خود با وزیران کشورهای عضو اتحادیه اروپا در بروکسل را منتشر کرد. متن این مبیانیه به این شرح است.

 

بیانیه خانم موگرینی مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپایی پیرامون نتیجه ارزیابی و مشورتهای خود با وزیران کشورهای عضو اتحادیه اروپا در بروکسل: “اجرای برجام در مسیر درستی قرار دارد و آژانس بین المللی انرژی اتمی اخیرا در گزارش خود رسما تایید کرده است که ایران به تمامی تعهدات خود عمل کرده است. تحول مهم دیگر در ایران انتخابات بوده است که نتیجه ی این انتخابات بروشنی نشان از ابراز اعتماد مردم به برنامه کاری رئیس جمهور آقای روحانی بخصوص اصلاحات اقتصادی ایشان بوده است.

من قصد دارم در تاریخ ۲۸ فروردین سال جدید به ایران سفر کنم. در جریان سفر من به ایران برای بحث پیرامون موضوعات مهم مشترک با همتایان ایرانی چندین نفر از کمیسیونرهای اتحادیه بویژه کمیسیونرهای زیر مرا همراه خواهند کرد:

١-کمیسیونر انرژی و آب و هوا،

٢-کمیسیونر تحقیقات،

٣-کمیسیونر محیط زیست،

۴-کمیسیونر شرکتها و موسسات کارآفرینی،

۵-کمیسیونر امور انسانی،

۶-کمیسیونر آموزش، و

٧-کمیسیون حمل و نقل.

همچنین ما با ایران پیرامون موضوعات سیاسی شامل بحثهای مربوط به حقوق بشر هم مشاوره خواهیم داشت. اما با ایران پیرامون موضوعات زیر هم گفتگو خواهیم کرد:

١-تجارت و سرمایه گذاری،

٢-انرژی شامل نفت و گاز،

٣- انرژیهای تجدید پذیر و بهبود کیفیت انرژی و سوخت،

۴- همکاریهای صلح آمیز هسته ای که مبنای طبیعی مشارکت و همکاری اتحادیه اروپا با ایران بر اساس برجام میباشد.

ما همچنین در خصوص مباحث زیر به گفتگو با ایران نیاز داریم:

۵- مهاجرت،

۶-مبارزه با مواد مخدر،

٧- آموزش،

٨-تحقیقات،

٩-علوم،

١٠- حمل و نقل شامل ایمنی هوایی،

١١-محیط زیست، و البته

١٢-مسائل منطقه ای، که دائما در دستور کار اتحادیه اروپا و ایران قرار خواهد داشت.” این برای اول بار در تاریخ روابط دو طرف است که اتحادیه اروپایی در این سطح با ایران وارد همکاری و تعامل میشود.

 

mogrini