موگرینی خواستار بررسی شفاف درباره پرونده قاشقجی
موگرینی خواستار بررسی شفاف درباره پرونده قاشقجی

رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا خواستار آن شد که عربستان ماجرای مفقود شدن خبرنگار سعودی در کنسولگری خود در ریاض را بررسی کند. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، فدریکا موگرینی، رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام کرد که این اتحادیه به طور کامل از مواضع مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا حمایت […]

رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا خواستار آن شد که عربستان ماجرای مفقود شدن خبرنگار سعودی در کنسولگری خود در ریاض را بررسی کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، فدریکا موگرینی، رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام کرد که این اتحادیه به طور کامل از مواضع مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا حمایت می‌کند که خواستار انجام بررسی از سوی عربستان درباره وضعیت جمال خاشقجی، خبرنگار مفقود شده سعودی شده بود.

موگرینی در این باره به خبرنگاران گفت: ما در این باره کاملا با موضع آمریکا هم‌راستا هستیم.

رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا تصریح کرد: انتظار ما انجام بررسی کامل با شفافیت کامل از سوی مقام‌های سعودی درباره اتفاقات رخ داده است.

مقام‌های ارشد آمریکا در مورد ناپدید شدن روزنامه‌نگار منتقد سعودی در کنسولگری عربستان در استانبول به ابراز نگرانی پرداخته‌اند.

رئیس‌جمهوری آمریکا اعلام کرده است، شنیدن خبرهای مربوط به جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار ناپدیدشده سعودی «مایه نگرانی» است. معاون ترامپ نیز در این زمینه گفت: جهان آزاد حق دارد که پاسخی بشنود. در همین حال، قانون‌گذاران جمهوری‌خواه و دموکرات نیز به گزارش‌ها درباره کشته‌شدن این روزنامه‌نگار سعودی واکنش نشان داده‌اند.

وزیر خارجه آمریکا پیش‌تر خواستار حمایت از انجام تحقیقات گسترده درباره مفقود شدن این روزنامه‌نگار سعودی شد.