موضوع آلودگی رود ارس برای همیشه برطرف می شود
موضوع آلودگی رود ارس برای همیشه برطرف می شود

وزیر نیرو به‌عنوان فرستاده ویژه رئیس جمهور کشورمان امروز (دوشنبه) با آرمن سرکیسیان رئیس جمهوری ارمنستان دیدار و گفتگو کرد. به‌گزارش قلم پرس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو، در این دیدار رضا اردکانیان وزیر نیرو با ابلاغ سلام گرم رئیس جمهور کشورمان به رئیس جمهور ارمنستان و اشاره به سطح بسیار خوب مناسبات […]

وزیر نیرو به‌عنوان فرستاده ویژه رئیس جمهور کشورمان امروز (دوشنبه) با آرمن سرکیسیان رئیس جمهوری ارمنستان دیدار و گفتگو کرد.

به‌گزارش قلم پرس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو، در این دیدار رضا اردکانیان وزیر نیرو با ابلاغ سلام گرم رئیس جمهور کشورمان به رئیس جمهور ارمنستان و اشاره به سطح بسیار خوب مناسبات سیاسی و روابط دوستانه بر اهمیت تلاش مضاعف مسئولین اقتصادی برای ارتقای تعاملات اقتصادی میان دو کشور تاکید کرد.

اردکانیان در این دیدار بر اهمیت فعال کردن مناطق آزاد ارس  با مغری، تحکیم همکاری های انرژی میان دو کشور ، اجرای خط سوم انتقال برق و فعال کردن کریدور شمال- جنوب و رفع آلودگی رود ارس تاکید کرد.

وی از برخورد یک جانبه آمریکا درخصوص نقض برجام ابراز تاسف کرد و افزود: نقض قوانین بین المللی توسط آمریکا موجب هم رایی جامعه بین المللی در حمایت از برجام شده است.

در این دیدار، رئیس جمهوری ارمنستان ضمن اشاره به روابط دیرینه دو کشور دوست از حمایت های ایران در موضوعات مختلف از ارمنستان تقدیر کرد.

آرمن سرکیسیان حمایت خود را از  ارتقای سطح روابط اقتصادی دو کشور با اجرای پروژه های جاری بین دو کشور اعلام کرد و با اشاره به علاقمندی دولت جدید ارمنستان به مسایل زیست محیطی ابراز امیدواری کرد موضوع آلودگی رود ارس برای همیشه برطرف شود.

وی در این دیدار ابراز امیدواری کرد توافق‌های بین المللی از طرف همه کشورها  رعایت شود.