به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، در بحبوحه تجاوزات اخیر رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان، سندیکای کارگران بندری در شهر ایتالیایی «لیورنو» در «توسکانی» مانع از بارگیری یک کشتی حامل سلاح و مواد منفجره به مقصد بندر «اشدود» در فلسطین اشغالی شدند.   پایگاه خبری «العربی الجدید» گزارش کرد، گروهی از کارگران یک بندر ایتالیایی روز […]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، در بحبوحه تجاوزات اخیر رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان، سندیکای کارگران بندری در شهر ایتالیایی «لیورنو» در «توسکانی» مانع از بارگیری یک کشتی حامل سلاح و مواد منفجره به مقصد بندر «اشدود» در فلسطین اشغالی شدند.  

پایگاه خبری «العربی الجدید» گزارش کرد، گروهی از کارگران یک بندر ایتالیایی روز جمعه هفته گذشته پس از اطلاع‌ یافتن از مقصد و محموله کشتی، تصمیم گرفتند تا به نشانه همبستگی با مردم فلسطین مانع از بارگیری آن شوند.

اتحادیه کارگران بندر لیورنو (USB) در خصوص این اقدام اعلام کرد: «بندر لیورنو در قتل عام مردم فلسطین همدستی نمی‌کند».

این اتحادیه در ادامه افزود که کشتی متوقف شده حامل «تسلیحات و مواد منفجره‌ای بود که در خدمت کشتار فلسطینیانی قرار خواهد گرفت که همین دیشب مورد حمله شدید قرار گرفتند و موجب قربانی‌ شدن صدها غیرنظامی از جمله کودکان زیادی از آن‌ها شد».

طبق این گزارش، سندیکای کارگران بندر لیورنو از طریق گزارش «دیده‌بان تسلیحات» سازمان غیرانتفاعی جنوا که ناظر بر محموله‌های تسلیحاتی در بنادر اروپایی و مدیترانه است، از مقصد و محتویات کشتی آگاه شده بود.

سازمان غیرانتفاعی فوق از دولت ایتالیا درخواست کرده بود که تعلیق بخشی یا تمامی صادرات نظامی به مناطق درگیر میان فلسطینیان و صهیونیست‌ها را مورد بررسی قرار دهد.

اتحادیه کارگران بندر لیورنو روز گذشته (شنبه) نیز به نشانه همبستگی با مردم فلسطین در میدان لیورنو تجمع کردند و خواستار توقف فوری بمباران غزه و توقف غصب خانه‌های فلسطینی توسط صهیونیست‌ها شدند.

طبق این گزارش، علی‌رغم آن که محموله فوق در نهایت به سمت ناپل حرکت کرد اما کارگران حامی فلسطین خواستار افزایش همکاری میان کارگران بنادر ایتالیا برای جلوگیری از انتقال تسلیحات به فلسطین اشغالی شدند.

از اوایل هفته گذشته، اعتراضاتی در شهرهای مختلف ایتالیا در حمایت از مردم فلسطین برگزار شد و مردم این کشور اروپایی خواستار توقف خشونت‌های صهیونیست‌ها علیه فلسطینیان شدند.

درگیری میان مقاومت فلسطین و رژیم صهیونیستی از روز دوشنبه (۲۰ اردیبهشت) و پس از پایان مهلت مقاومت به تل‌آویو مبنی بر لزوم پایان تجاوزات این رژیم در قدس و مسجدالاقصی آغاز شد. سازمان دفاع مدنی در غزه  امروز اعلام کرد که از آغاز بمباران‌های اسرائیل، ۱۴۱ نفر از جمله ۳۹ کودک و ۲۲ زن به شهادت رسیدند.

علی‌رغم آن که بسیاری از مقام‌های اروپایی و آمریکایی در مقابل جنایات اخیر صهیونیست‌ها علیه فلسطینیان بسیار منفعل بوده‌اند اما مردم سراسر جهان از جمله سراسر اروپا در روزها و هفته‌های اخیر به نشانه همبستگی با مردم مظلوم فلسطین راهپیمایی‌های گسترده‌ای را در شهرهای مختلف برگزار کرده‌اند که برخی از آن‌ها به واسطه مداخله نیروهای امنیتی به خشونت کشیده شد. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/م