به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «تیموثی لندرکینگ»، نماینده ویژه دولت آمریکا در امور یمن پنجشنبه از قصد کشورش برای اعمال تحریم‌های جدید علیه دو نفر از فرماندهان ارشد جنبش انصارالله خبر داد. لندرکینگ گفته دولت آمریکا این تحریم‌ها را علیه دو نفر از فرماندهان انصارالله که رهبری عملیات‌های این جنبش در حمله به استان […]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «تیموثی لندرکینگ»، نماینده ویژه دولت آمریکا در امور یمن پنجشنبه از قصد کشورش برای اعمال تحریم‌های جدید علیه دو نفر از فرماندهان ارشد جنبش انصارالله خبر داد.

لندرکینگ گفته دولت آمریکا این تحریم‌ها را علیه دو نفر از فرماندهان انصارالله که رهبری عملیات‌های این جنبش در حمله به استان مأرب را به عهده داشته‌اند اعمال می‌کند. 

مقام آمریکایی از اشاره به جزئیات بیشتر درباره اینکه چه نوع جریمه‌هایی علیه «محمد عبد الکریم الغرامی»، رئیس ستاد مشترک نیروهای انصارالله و «یوسف المدنی»، از فرماندهان انصارالله اعمال خواهد شد خودداری کرده است. 

لندرکینگ گفت: «اینکه حوثی‌ها به جنگ در مأرب ادامه می‌دهند ما را آشفته می‌کند.» او اضافه کرد که بر خلاف پیش‌بینی‌ها، حملات انصارالله حتی در طول ماه رمضان نیز کاهش نیافته است. 

این مقام آمرکیایی مدعی شد: «این عملیات‌ها کاهش نمی‌یابند و در آینده قابل پیش‌بینی هم کاهش نخواهند یافت. حوثی‌ها در مأرب پیروز نمی‌شوند و در عوض دارند فشار زیادی به اوضاع انسانی که الان هم شکننده است وارد می‌کنند.»

ادعاهای مقام آمریکایی در حالی مطرح شده که حمایت‌های آمریکا از ائتلاف متجاوز سعودی به یمن یکی از عوامل طولانی‌شدن جنگ در این کشور فقیر عربی بوده است.

ائتلافی به رهبری عربستان سعودی از فروردین‌ماه سال ۱۳۹۴ کشور فقیر یمن را برای بازگرداندن قدرت به «عبد ربه منصور هادی»، رئیس‌جمهور مستعفی یمن هدف حملات سنگین هوایی، زمینی و دریایی قرار داده است.

این حملات به نابودی زیرساخت‌های یمن و گسترش فقر، بیکاری و گسترش بیماری‌های واگیردار در این کشور فقیر عربی منجر شده است. از زمان آغاز این حملات ده‌ها هزار غیرنظامی یمنی شهید و زخمی شده‎اند.

کارشناسان سازمان ملل، یمن را صحنه بزرگترین بحران بشری در جهان توصیف می‌کنند. بیش از ۷۵ درصد جمعیت یمن در حال حاضر نیازمند نوعی کمک‌رسانی و حمایت بشردوستانه هستند. از این میان، میلیون‌ها نفر نمی‌دانند وعده غذایی بعدی‌شان از کجا تأمین خواهد شد.

انتهای پیام/