خبرگزاری میزان- آئین تکریم و معارفه رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی با حضور حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای معاون اول قوه قضائیه برگزار گردید. حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای با تاکید بر اولویت قرار دادن رضای خداوند در انجام امور گفت: ما باید قدردان اسلام و مردم شهید پرور ایران اسلامی باشیم و […]

خبرگزاری میزان- آئین تکریم و معارفه رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی با حضور حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای معاون اول قوه قضائیه برگزار گردید.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای با تاکید بر اولویت قرار دادن رضای خداوند در انجام امور گفت: ما باید قدردان اسلام و مردم شهید پرور ایران اسلامی باشیم و همیشه در کار‌های خود رضای پروردگار را در نظر بگیریم؛ چرا که پیروزی و شکست ما و سعادت دنیا و آخرتمان در رضای پروردگار است.

حجت الاسلام والمسلمین  محسنی اژه‌ای در ادامه با اشاره به امر خطیر قضا اظهار داشت: کار قضا و برقراری عدالت، امر خطیری است که ما می‌بایست در این امر خطیر بیش از سایر حرفه‌ها دقت کنیم؛ چراکه یکی از مهمترین اهداف این نظام و بلکه همه انبیاء و اولیاء الهی تحقق عدالت است، لازمه تحقق عدالت این است که مجری عدالت نیز عادل باشد.

وی افزود: در برقراری عدالت علاوه بر اتکا به خداوند، باید علم نیز داشت و به مسئله‌ای که مورد ماموریت است عالم بود و این علم را به روز کرد و از اهمیت مشورت و تحقیق غافل نبود و همه جوانب امر را دید تا درست قضاوت کرد.

معاون اول قوه قضائیه در ادامه به اهمیت صبر در امر قضاوت تاکید کرد و گفت: صبر و حوصله مسئله دیگری است که می‌تواند به تحقق عدالت کمک کند. ما باید این نکته را در مراجعات مردم به خود در نظر داشته باشیم و خیرخواه و دلسوز همه باشیم و کرامت انسان‌ها را به معنای واقعی، نه شعاری قبول و آن را حفظ کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای در ادامه به انتخابات پیش رو اشاره کرد و اظهار داشت: دشمن همواره در تلاش برای ضربه زدن به این نظام مقدس است و این روز‌ها که در آستانه انتخابات مهم و سرنوشت سازی قرار داریم، هجمه‌های خود را افزایش داده و سعی می‌کند با اختلاف افکنی بین مردم آن‌ها را به نظام بدبین کند؛ به همین خاطر ما می‌بایست بیشتر دقت نظر داشته باشیم و با همکاری تمام دستگاه‌ها و مسئولین و کارکنان انقلابی و خدوم، همدلانه و صمیمانه‌تر و با مشارکت بیشتر کنار هم باشیم و با استفاده از ظرفیت‌های موجود و اقدامات پیشگیرانه نقشه دشمنان را نقش بر آب کرده تا شاهد مشارکت حداکثری مردم و انتخابات با سلامت و امنیت بالا باشیم.

این مقام ارشد قضایی کشور افزود: امروز مردم آنچه که می‌خواهند کارآمدی است نه شعار. مردم انتظار دارند کسی که سکان دار قوه مجریه می‌شود برنامه و راه حل برای رفع مشکلات داشته باشد و با تعامل با دو قوه دیگر مشکلات را حل کرده و بستر‌ها و زمینه‌های ایجاد فساد را از بین ببرد؛ چرا که اگر زمینه‌های فساد از بین نرود هزاران پرونده فساد تولید می‌شود.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای به دستگاه‌های قضائی، امنیتی و نظامی و انتظامی تاکید کرد که نظارت و پیشگیری کنند تا جرمی در فرایند انتخابات اتفاق نیفتد و اگر هم افتاد با تدبیر با آن برخورد کنند.

معاون اول قوه قضائیه در پایان سخنان خود ضمن تقدیر از تلاش‌ها و مجاهدت‌های علی اکبر گروسی، رئیس کل سابق دادگستری استان و آرزوی توفیق ایشان در سمت جدید در دیوان عالی کشور به خصوصیات ناصر عتباتی رئیس کل جدید دادگستری استان اشاره کرد و گفت: عتباتی نیروی پر انرژی، مبتکر و خلاقی است و تمام وقت خود را صرف مسئولیت و ماموریت محوله می‌کند. امیدواریم در این استان نیز با همان شیوه مردمی و اخلاق و همکاری و همیاری دلسوزانه با سایر نهاد‌ها و نظارت مستقیم و صیانت از زیرمجموعه و ادارات و سازمان‌های تابعه در این استان نیز کار‌های ارزنده‌ای انجام دهد.

در این مراسم علی اکبر گروسی رئیس کل دادگستری استان نیز با ابراز خرسندی از طول مدت خدمت در استان آذربایجان غربی گفت: تلاش بنده و تمامی همکاران قضایی و اداری، خدمت و اعتلای دستگاه قضایی استان بود و با پیگیری سیاست‌های تحولی قضایی در این استان گام‌های اساسی برداشته شده که نتیجه آن رضایتمندی آحاد مردم بود و سعی نمودیم با سرعت و سهولت بخشی و دسترسی خدمات دستگاه قضاء و همکاری تنگاتنگ با نیرو‌های امنیتی و انتظامی نقش خود را ایفا کنیم، خصوصاً این منطقه که دشمنان قصد برهم زدن آرامش و امنیت آن را دارند کاری کردیم که استان آذربایجان غربی جز امن‌ترین استان‌های کشور باشد.

در ادامه ناصر عتباتی رئیس کل جدید دادگستری استان به تشریح برنامه‌های خود در استان پرداخت و گفت: خداوند متعال را شاکرم توفیق خدمت در این خطه که سرزمین سرداران فاتح و شهیدان گل گون کفن هست را به من اعطا نموده و من بر خود می‌بالم که توفیق خدمت در دیار باکری‌ها نصیب بنده شده و امیدوارم با کمک و همیاری همکاران قضایی و اداری استان این مسئولیت خطیر را به سرانجام برسانم.

عتباتی در ادامه از برنامه‌های خود خبر داد و گفت: از اهداف و برنامه‌های بنده تلاش برای ریشه یابی و پیشگیری در جهت کاهش ورودی پرونده‌ها خواهد بود و از پیشگیر‌های فرهنگی و وضعی در این راستا با استفاده از ظرفیت سپاه، نیروی انتظامی و بسیج استفاده خواهیم کرد.

رئیس کل جدید دادگستری استان در ادامه با خط قرمز خواندن امنیت مردم استان گفت: امنیت و آرامش مردم خط قرمز دستگاه قضایی است و در بحث شرارت و اراذل و اوباش با قاطعیت برخور خواهیم کرد و به کسانی که می‌خواهند امنیت مردم را به چالش بکشند اخطار می‌کنم که دستگاه قضایی استان با همکاری نیروی‌های نظامی و انتظامی با آن‌ها برخور جدی خواهد نمود.

وی در ادامه مبارزه با پدیده قاچاق، حفظ حقوق شهروندی، حمایت از فعالیت‌های اقتصادی و تولید و اشتغال، همکاری بین مجموعه ها، راه اندازی دفتر رصد پرونده‌های خاص، بازرسی از حوزه‌های قضایی، حفظ حقوق بیت المال و اراضی ملی، و توجه ویژه به دریاچه ارومیه و حق آبه آن را از دیگر برنامه‌های خود خواند.

محمدمهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی نیز که در این مراسم حضور داشت گفت: استان آذربایجان‌غربی جزو پنج استان برتر کشور در بحث امنیت پایدار و شاخص‌های امنیتی است، این استان، الگویی فاخر از زندگی مسالمت آمیز زندگی اقوام و ادیان بوده که البته برای توسعه بیشتر نیازمند توجه بیش از پیش مسوولان هستیم.

وی افزود: همکاری مداوم دستگاه قضایی استان با تمام مسوولان زمینه توسعه استان را فراهم کرده و این امر همچنان مورد تاکید است، هماهنگی خاصی بین دستگاه‌های قضایی و اجرایی این استان برقرار است که امیدواریم این روند روز به روز تقویت شود.

نماینده، ولی فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه نیز در این آیین گفت: خدمت به مردم نعمتی از جانب خداوند متعال است که باید قدر این نعمت را بدانیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی اظهار داشت: باید کسی که به امر قضا انتخاب می‌شود، قضاوت را با دقت و هوشیاری انجام دهد.

شایان ذکر است در پایان این مراسم ناصر عتباتی به عنوان رئیس کل جدید دادگستری استان آذربایجان غربی معرفی واز زحمات وتلاش‌های دکتر علی اکبر گروسی تقدیر وتشکر به عمل آمد.

انتهای پیام/