به گزارش قلم پرس از تبریز، بابک محبوب علیلو در نشست بررسی مسائل و مشکلات زیست‌محیطی معدن طلای اندریان با بیان اینکه گذر از روش‌های سنتی و تحقق روش‌های نوین صنعتی و ماشینی در کنار آسیب‌های که جامعه بشری از آن متحمل شده مزایایی را در راستای توسعه جوامع داشته است، اظهار داشت: به منظور […]

به گزارش قلم پرس از تبریز، بابک محبوب علیلو در نشست بررسی مسائل و مشکلات زیست‌محیطی معدن طلای اندریان با بیان اینکه گذر از روش‌های سنتی و تحقق روش‌های نوین صنعتی و ماشینی در کنار آسیب‌های که جامعه بشری از آن متحمل شده مزایایی را در راستای توسعه جوامع داشته است، اظهار داشت: به منظور بهره‌مندی از مزایا و ظرفیت‌های این موضوع باید نقاط ضعف و تهدیدها شناسایی و با برنامه‌ریزی دقیق تبدیل فرصت شود.

وی افزود: آنچه در کنار بهره‌مندی از صنعت نوین از اهمیت بالایی برخوردار بوده حفظ سلامت انسانهاست، چرا که دستیابی به توسعه بدون وجود نیروی انسانی فعال میسر نخواهد بود.

دادستان مرکز آذربایجان‌شرقی با تاکید بر اینکه وجود نیروی انسانی سالم و فعال در نقش موثری در تولید و اشتغال ایفا می‌کند، ادامه داد: با توجه به این موضوع یکی از برنامه‌های دارای اهمیت برای دستگاه قضایی که جزو مصادیق حقوق عامه به شمار می‌رود، بحث حوزه سلامت بوده که باید از آن صیانت شود.

وی اضافه کرد: در کنار صیانت از سلامت مردم با توجه به منویات مقام معظم رهبری و سیاست‌های ابلاغی رئیس محترم قوه قضائیه خود را موظف می‌دانیم در راستای رشد و توسعه جامعه باید از تولید و اشتغال نیز حمایت کنیم.

محبوب علیلو خاطرنشان کرد: لازمه تحقق صیانت از سلامت مردم و حمایت از تولید و اشتغال توجه توامان به مسائل زیست‌محیطی بوده که جزو ضرورت‌هاست.

وی با بیان اینکه معدن اندریان به عنوان ظرفیتی برای تولید ثروت و توسعه منطقه و حمایت از تولید و اشتغال جوانان منطقه در استان محسوب می‌شود، تاکید کرد: در کنار حمایت از تولید و اشتغال دستگاه قضایی خود را مکلف به صیانت از حقوق عامه که مسائل زیست‌محیطی و نظارت بر آن یکی از مصادیق حقوق عامه است، می‌داند. 

این نشست با حضور مسوولان اداره‌کل حفاظت از محیط زیست استان و مدیرعامل سرمایه‌گذار شرکت زرین داغ آستارگان برگزار شد.

انتهای پیام/۶۰۰۲۵/س