مشاهده یک مورد مثبت آنفولانزای مرغی در بناب/احتمال شیوع آنفولانزای مرغی در استان آذربایجان‌شرقی
مشاهده یک مورد مثبت آنفولانزای مرغی در بناب/احتمال شیوع آنفولانزای مرغی در استان آذربایجان‌شرقی

فرماندار بناب با بیان اینکه یک مورد مثبت از آنفولانزای مرغی در شهرستان بناب مشاهده شده است گفت: متأسفانه احتمال شیوع آنفولانزای مرغی در استان آذربایجان‌شرقی وجود دارد.   به گزارش قلم پرس از بناب، ولی‌الله فرج‌اللهی امشب در نشست کارگروه سلامت و امنیت غذایی این شهرستان با بیان اینکه یک مورد مثبت از آنفولانزای […]

فرماندار بناب با بیان اینکه یک مورد مثبت از آنفولانزای مرغی در شهرستان بناب مشاهده شده است گفت: متأسفانه احتمال شیوع آنفولانزای مرغی در استان آذربایجان‌شرقی وجود دارد.

 

به گزارش قلم پرس از بناب، ولی‌الله فرج‌اللهی امشب در نشست کارگروه سلامت و امنیت غذایی این شهرستان با بیان اینکه یک مورد مثبت از آنفولانزای مرغی در شهرستان بناب مشاهده شده است، بر آماده باش تمام دستگاه‌های اجرایی و خدماتی شهرستان تأکید و اظهار کرد: باید تمام دستگاه‌ها در آماده‌باش کامل از شیوع این ویروس جلوگیری کنند.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه شهرستان بناب از لحاظ تولید مرغ و تخم‌مرغ در رتبه بالایی قرار دارد، از این رو در صورت عدم کنترل این ویروس فاجعه بزرگی این شهرستان را تهدید خواهد کرد.

رئیس کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان بناب سپس با اشاره به عنایت دولت برای تأمین سلامت مردم گفت: علاوه بر تأمین پرداختی مردم به بحث درمان، دولت در تأمین، تجهیز و تکمیل زیرساخت های درمانی در سال‌های اخیر در شهرستان بناب قدم‌های بزرگی را برداشته است.‌

فرج اللهی همچنین با بیان اینکه در تأمین پزشک مشکل خاصی در سطح شهرستان نداریم، اظهار کرد: هر دو بیمارستان امام خمینی(ره) و شهدای بناب و اوژانس آنها دارای پزشک است و آماده ارائه خدمات به مردم و مراجعان هستند.

وی با بیان اینکه هم اکنون ۶ مرکز درمانی در سطح شهرستان بناب در حال احداث هستند، از زحمات و تلاش‌های مجموعه کادر درمانی شهرستان در راستای ارائه خدمت به مردم تقدیر و تشکر کرد و گفت: در ارزیابی‌های به‌عمل آمده رضایت‌مندی بین مردم فراهم است.

فرماندار بناب در ادامه با انتقاد از افزایش آمار بالای حیوان گزیدگی در بناب خاطرنشان کرد: آمار حیوان گزیدگی در شهرستان بناب در جریان سال گذشته ۵۱۶ مورد بود و در ۶ ماهه اول امسال این آمار ۲۶۷ مورد است که مسوولان شبکه بهداشت و درمان باید راهکار اساسی جهت کاهش این آمار را در دستور کار خود قرار دهند.

فرج اللهی همچنین ضمن تقدیر و تشکر از اقدام مسوولان شبکه بهداشت و درمان شهرستان و مؤسسه حکیم در راستای کنترل فشار خون و چربی کارکنان ادارات شهرستان بیان کرد: بر اساس این اقدام مشخص شد که بالای ۶۰ درصد کارکنان ادارات شهرستان بناب مبتلا به بیماری چاقی هستند که باید انجام ورزش‌های صبح‌گاهی را جزو برنامه‌های اصلی خود قرار دهند.