مسکن ملی را به بافت فرسوده شهرها بیاورید
مسکن ملی را به بافت فرسوده شهرها بیاورید

شهردار تبریز خواستار اجرای طرح تولید مسکن در بافت فرسوده کلانشهرها شد. به گزارش قلم پرس،از تبریز، یعقوب هوشیار در دومین مجمع کمیسیون‌های شهرسازی و معماری شوراهای دور ششم، اظهار کرد: چالش جدی که تقریبا همه مدیریت‌ شهری‌ کلانشهرهای کشور را با مشکل مواجه ساخته، بحث حاشیه‌نشینی و بافت فرسوده است. وی ادامه داد: طی […]



شهردار تبریز خواستار اجرای طرح تولید مسکن در بافت فرسوده کلانشهرها شد.

به گزارش قلم پرس،از تبریز، یعقوب هوشیار در دومین مجمع کمیسیون‌های شهرسازی و معماری شوراهای دور ششم، اظهار کرد: چالش جدی که تقریبا همه مدیریت‌ شهری‌ کلانشهرهای کشور را با مشکل مواجه ساخته، بحث حاشیه‌نشینی و بافت فرسوده است.

وی ادامه داد: طی ادوار گذشته اتخاذ برخی سیاست‌های غلط موجب ایجاد حاشیه‌نشینی در کلانشهرها شده و متاسفانه برخی از این سیاست‌ها هنوز هم تداوم دارد.

شهردار تبریز خاطرنشان کرد: در موضوع طرح اقدام ملی تولید مسکن، دولت بیش‌تر شهرهای جدید اقماری کلانشهرها را مورد توجه قرار داده است که این تصمیم‌گیری برخی پیامدهای جدی همچون کمبود زیرساخت‌ها و بحران هویت را در پی دارد.

هوشیار تصریح کرد: در همین راستا پیشنهاد ما به دولت محترم این است که به جای شهرهای جدید، واحدهای جدید را در بافت فرسوده که از نظر زیرساخت و هویتی نیز آماده است، احداث کند.

انتهای پیام/