مسائل و مشکلات زیست‌محیطی و ایمنی شرکت کلرپارس بررسی شد
مسائل و مشکلات زیست‌محیطی و ایمنی شرکت کلرپارس بررسی شد

مسائل و مشکلات زیست‌محیطی و ایمنی شرکت کلرپارس در نشستی با حضور مسئولان دستگاه‌های مرتبط و مدیران این شرکت بررسی شد.

به گزارش قلم پرس به نقل از روابط عمومی استانداری،مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی در این جلسه با اشاره به نقش شرکت کلرپارس در تولید و اشتغال استان، گفت: در کنار بحث تولید، مسأله محیط زیست و ایمنی هم بسیار مهم است و نباید مورد غفلت واقع شود.

محمدباقر هنربر با بیان اینکه حمایت‌های خوبی از شرکت کلرپارس انجام شده است، افزود: این جلسه هم در جهت حمایت از این واحد تولیدی است و می‌خواهیم فعالیت‌های تولیدی آن با ایمنی و رعایت الزامات زیست‌محیطی ادامه یابد.

وی با تأکید بر تشکیل کارگروهی تخصصی برای ارائه راهکار حل مشکلات ایمنی و زیست‌محیطی این شرکت با حضور نمایندگان دستگاه‌های مسئول، گفت: شرکت کلرپارس موظف است در زمان‌بندی تعیین‌شده راهکارهای لازم را اجرایی و مشکلات را رفع کند.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی نیز با اشاره به اقدامات انجام‌شده در راستای ایمن‌سازی و مصون‌سازی شرکت کلرپارس، گفت: از منظر پدافند غیرعامل اقداماتی در این شرکت انجام شده، اما کافی نیست.

محمدباقر آقایی با اشاره به اینکه طرح مقابله با تهدیدهای شیمیایی کلرپارس در حال تهیه است، افزود: راهکارهای لازم در این طرح در اختیار این شرکت قرار می‌گیرد.

حسن عباس نژاد مدیرکل حفاظت محیط زیست استان هم در این جلسه گزارشی از مسائل و مشکلات زیست‌محیطی شرکت کلرپارس ارائه کرد و سپس مدیران این شرکت به تشریح اقدامات انجام‌شده جهت رفع مشکلات پرداختند.