مسائل فرهنگی ارجح‌تر از عملیات عمرانی است
مسائل فرهنگی ارجح‌تر از عملیات عمرانی است

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تبریز از افزایش قابل توجه بودجه مسائل فرهنگی در سال ۹۸ خبر داده و گفت: با بهره‌گیری از دست ساخته‌های هنرمندان بومی، تبریز در سال آینده چهره هنری به خود می‌گیرد. به گزرش قلم پرس، شهرام دبیری با اعلام این خبر اظهار داشت: مباحث فرهنگی از چنان اهمیتی […]

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تبریز از افزایش قابل توجه بودجه مسائل فرهنگی در سال ۹۸ خبر داده و گفت: با بهره‌گیری از دست ساخته‌های هنرمندان بومی، تبریز در سال آینده چهره هنری به خود می‌گیرد.

به گزرش قلم پرس، شهرام دبیری با اعلام این خبر اظهار داشت: مباحث فرهنگی از چنان اهمیتی برخوردار هستند که باید بیش از اقدامات خدماتی و عمرانی، بودجه برای موضوع های فرهنگی و هنری اختصاص یابد.

دبیری با اشاره به مشکلات عدیده اقتصادی که گریبانگیر هنرمندان و اهالی فرهنگ است، افزود: در چنین شرایطی یکی از وظیفه‌های نهاد شهرداری و شورای شهر حمایت از هنرمندان بومی است.

وی همچنین یادآور شد: در این بین حمایت جدی از سازمان های مردم نهاد(سمن‌ها) و گروههای مردمی در دستور کار کمیسیون فرهنگی و هنری شورای شهر قرار دارد.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تبریز تصریح کرد: شهرداری تبریز بودجه ۹۸ را تقدیم شورا کرده ولی بررسی آن فعلا شروع نشده که طبق برنامه ریزی های انجام یافته در صدد افزایش بودجه مسائل فرهنگی و هنری و حمایت از سمن‌ها در استای حمایت از هنرمندان و فعالان اجتماعی هستیم.

دبیری تاکید کرد: در همین راستا جلسات متعددی با انجمن های مختلف هنری برگزار شده و آنها را به عنوان بازوی کارشناسی شورا پذیرفته ایم که از اظهار از نظرهای کارشناسانه این فعالان هنری استفاده کنیم.

وی یادآور شد: مقرر شده هر نوع برنامه‌ریزی در خصوص المان‌های فرهنگی و هنری در سطح شهر با مشورت و نظر کارشناسی و تخصصی این سمن‌ها باشد.