حمیدرضا نظیفی در گفت وگو با میزان ابراز داشت: آمار نشان دهنده کاهش ۱۸.۵ درصدی تصادف‌های منجر به فوت در استان لرستان در سال گذشته نسبت به سال ۱۳۹۸ است. وی ادامه داد: بی احتیاطی در حین رانندگی موجب کشته شدن ۵۱۳ نفر (۴۰۳ مرد و ۱۱۰ زن) از هموطنان در محور‌های درون و برون […]

حمیدرضا نظیفی در گفت وگو با میزان ابراز داشت: آمار نشان دهنده کاهش ۱۸.۵ درصدی تصادف‌های منجر به فوت در استان لرستان در سال گذشته نسبت به سال ۱۳۹۸ است.

وی ادامه داد: بی احتیاطی در حین رانندگی موجب کشته شدن ۵۱۳ نفر (۴۰۳ مرد و ۱۱۰ زن) از هموطنان در محور‌های درون و برون شهری و جاده‌های روستایی استان استان در سال ۱۳۹۸ شد.

مدیرکل پزشکی قانونی استان لرستان بیان کرد: ۷ هزار و ۸۲۵ نفر (۵۹۸۷ مرد و ۱۸۳۸ زن) در تصادف‌های رانندگی سال گذشته در محدوده استان لرستان آسیب دیده و مورد معاینه بالینی پزشکی قانونی قرار گرفتند.

وی با اشاره به کاهش ۲۵ درصدی تصادف‌های جرحی در حوزه استحفاظی استان لرستان در سال گذشته نسبت به سال ۱۳۹۸، تصریح کرد: ۱۰ هزار و ۴۹۴ نفر (۷۶۳۲ مرد و ۲۸۶۲ زن) در سال ۱۳۹۸ برای انجام معاینات بالینی به دلیل مصدومیت در تصادفات رانندگی به پزشکی قانونی استان لرستان مراجعه کردند.

مدیرکل پزشکی قانونی استان لرستان اظهار داشت: شیوع کرونا و پای بندی مردم به دستورالعمل‌های کرونایی و ماندن در خانه در کنار اطلاع‌رسانی از عواقب رانندگی پرخطر تا حدی در کاهش تصادف‌های سال گذشته موثر بوده است.

انتهای پیام/