مرکز همایش بین المللی خاوران تبریز با گذشت ۵ سال از افتتاح همچنان ناقص است
مرکز همایش بین المللی خاوران تبریز با گذشت ۵ سال از افتتاح همچنان ناقص است

شهردار تبریز امروز در حالی از رفع نواقص مرکز همایش های بین المللی خاوران خبر داد که این مرکز در سال ۱۳۹۷ در سفر رئیس جمهور سابق حسن روحانی به آذربایجان شرقی در تبریز افتتاح شده بود. به گزارش قلم پرس،از تبریز، در جریان بازدید میدانی سی و هفتمین قرار خدمت شهرداری تبریز، پارک دانشجو […]شهردار تبریز امروز در حالی از رفع نواقص مرکز همایش های بین المللی خاوران خبر داد که این مرکز در سال ۱۳۹۷ در سفر رئیس جمهور سابق حسن روحانی به آذربایجان شرقی در تبریز افتتاح شده بود.

به گزارش قلم پرس،از تبریز، در جریان بازدید میدانی سی و هفتمین قرار خدمت شهرداری تبریز، پارک دانشجو شهرک خاوران با حضور جمعی از اعضای شورای اسلامی، شهردار تبریز، معاونان ستادی و همچنین شهردار و مدیران منطقه ۹ افتتاح شد.

شهردار تبریز از رفع نواقص مرکز همایش های بین المللی خاوران خبر داد و گفت: تا ۱۵ روز آینده موتورخانه این مرکز تکمیل و استفاده از سیستم سرمایش و گرمایشی مقدور خواهد شد.

 یعقوب هوشیار در بازدید از مرکز همایش های بین المللی خاوران در قالب سی و هفتمین قرار خدمت شهرداری تبریز اظهار کرد: برای تکمیل و رفع نواقص این مرکز همایش ها در سال جاری قراردادی بالغ بر ۳۱ میلیارد تومان منعقد شده است و ۴۰ درصد از این میزان اعتبار پروژه تحقق یافته است.

وی با بیان اینکه موتورخانه، دو طبقه پارکینگ و سقف مرکز در دست اجرا است، خاطرنشان کرد: موتورخانه و سیستم های گرمایش و سرمایشی مرکز همایش‌های بین‌المللی خاوران  تا ۱۵ روز آینده تکمیل می شود.

هوشیار تصریح کرد: مرکز همایش های بین المللی تبریز یکی از بزرگترین مراکز فرهنگی شمالغرب کشور بوده و  کانونی کم نظیر برای اهالی فرهنگ و هنر تبریزی است. با توجه به استقبال و حمایت‌های بی دریغ جامعه فرهنگی استان و تبریز، می‌توان یادآور شد مرکز همایش‌ها به‌عنوان نگین مراکز فرهنگی استان عمل کرده و مورد اعتماد قرار گرفته است.

گفتنی است، سالن اصلی مرکز همایش های بین المللی خاوران با مساحت ۱۵۰۰ متر مربع  و ظرفیت ۱۵۰۰ نفر برای استفاده در برنامه های متنوعی فرهنگی شهر قرار می گیرد. 

 

 

پارک «دانشجو» در شهرک خاوران افتتاح شد

پارک دانشجو شهرک خاوران با ۵۰۰ متر طول و ۱۵ هزار متر مربع مساحت افتتاح و به بهره برداری رسید.

پارک دانشجوی شهرک خاوران پس از پیشرفت صد در صدی و تامین روشنایی در راستای تکریم نخبگان و دانشجویان احداث و پس از مناسب سازی برای کودکان و معلولان افتتاح شد.

این پارک در حد شمالی شهرک خاوران و در مجاورت اراضی دانشگاه تبریز، یکی از پارک های موضوعی است که با هدف ایجاد محیطی آرام و جذاب با بهره گیری از زیبایی های بصری و هنری آن در جریان بازدید میدانی سی و هفتمین قرار خدمت شهرداری تبریز افتتاح و به بهره برداری رسید.

آبادانی و عمران روز افزون و تخصیص سرانه های عمومی کارآمد در گستره آن، توجه به ایده‌های نوین و خلاقانه فضاهای عمومی در جهت افزایش نشاط اجتماعی از مهمترین اهداف اجرای این پروژه در شهرک خاوران است.

 

پارک دوستدار کودک در شهرک خاوران احداث می‌شود

شهردار تبریز همچنین از احداث پارک دوستدار کودک با اعتباری بالغ بر ۱۴ میلیارد تومان در شهرک خاوران خبر داد.

یعقوب هوشیار همچنین اظهار کرد: این پارک با یک هکتار مساحت در ادامه سیاست های مدیریت شهری جهت احداث فضاهای دوستدار کودک در حوزه منطقه ۹ احداث می شود.

وی یادآور شد: برای احداث ساختمان این پارک ۱۰ میلیارد تومان و جهت فضاسازی پارک نیز ۴ میلیارد تومان پیش بینی شده است.

هوشیار از انجام کفسازی این پارک دوستدار کودک خبر داد و افزود: از هفته آینده عملیات احداث ساختمان این پارک همزمان با ایجاد فضای سبز پارک آغاز می شود.

شهردار تبریز همچنین از احداث پارک خلعت پوشان ۲ در حوزه منطقه ۹ تبریز خبر داد.

هوشیار ادامه داد: پارک خلعت پوشان ۲ با اعتبار اولیه پنج میلیارد تومان مجهز به زمین های ورزشی خواهد بود.

وی از تحویل فاز اول این پارک از سوی پیمانکار خبر داد و تصریح کرد: پارک خلعت پوشان ۲ تا پایان مهرماه امسال تکمیل می شود.

شهردار تبریز بر احداث هر چه سریع تر فضای سبز این پارک تاکید کرد.

پایان پیام/