به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم در جلسه شورای تامین استان که با حضور تعدادی از نمایندگان مردم شهرستان‌‍‌های مختلف استان در مجلس شورای اسلامی برگزار شد با بیان اینکه هر زمان دشمن اتحاد ملی را هدف قرار داده است؛ انسجام مردم بیشتر شده است، اظهار داشت: مردم از […]

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم در جلسه شورای تامین استان که با حضور تعدادی از نمایندگان مردم شهرستان‌‍‌های مختلف استان در مجلس شورای اسلامی برگزار شد با بیان اینکه هر زمان دشمن اتحاد ملی را هدف قرار داده است؛ انسجام مردم بیشتر شده است، اظهار داشت: مردم از انقلاب و نظام قهر نیستند بلکه از عملکرد ضعیف مسئولان در حوزه های مختلف خصوصاً مسائل اقتصادی معیشتی ناراضی هستند.

امام جمعه تبریز با تاکید بر مشارکت حداکثری در پای صندوق های رأی از نمایندگان مجلس خواست در حوزه های انتخاباتی خود با تبیین فواید و برکات حضور حداکثری در انتخابات خواست شبکه طرفداران خود را در مناطق مختلف برای افزایش میزان مشارکت مردم فعال کنند.

نماینده ولی فقیه در استان توسعه و پیشرفت همه جانبه استان را مطالبه مردمی دانست و گفت: در جذب امکانات و سرمایه های ملی نمایندگان هر منطقه باید نگاهی فرامنطقه ای و استانی داشته باشند.

وی افزود: نماینده هر شهر نماینده همه استان است و باید با نگاهی وسیع و جامع برنامه های راهبردی توسعه محور را در انجام امور جاری در اولویت قرار دهد.

امام جمعه تبریز وحدت بین نمایندگان استان را مورد تاکید قرار داد و گفت: با همدلی و همراهی همدیگر مسیر توسعه و پیشرفت استان را هموارتر کنیم.

افزوده شدن ۱۰ درصد شعب اخذ رای

استاندار آذربایجان شرقی در این نشست با اشاره به اینکه انتخابات چهار رکن اصلی دارد، گفت: امنیت، سلامت، رقابت و مشارکت چهار رکن اصلی انتخابات است که با اطمینان خاطر امنیت و سلامت انتخابات را تضمین می کنیم.

وی افزود با حضور کاندیداهای شوراهای اسلامی شهر و روستاها رقابت های انتخاباتی جلوه پر شوری به خود گرفته و در روز انتخابات با مشارکت حداکثری مردم این شکوه دیدنی خواهد شد.

پور محمدی با اشاره به بیانات رهبر انقلاب در دیدار سالروز  قیام ۲۹ بهمن مردم تبریز گفت: معظم له فرمودند مردم تبریز جریان ساز هستند که در این انتخابات این جریان سازی با مشارکت حداکثری به منصه ظهور خواهد رسید.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه در این دوره ۱۰درصد به شعب اخذ رأی افزوده شده است، گفت: تمهیدات لازم برای برگزاری هر چه باشکوه تر انتخابات با رعایت پروتکل های بهداشتی اندیشیده شده است.

یوسف داودی رئیس مجمع نمایندگان استان در این نشست با بیان اینکه وظیفه ملی ما حضور و دعوت به مشارکت حداکثری در انتخابات است، گفت: تمام سلایق و اندیشه ها باید در انتخابات حضوری پرنشاط و با طراوت داشته باشد، چرا که این رویداد مهم سیاسی هم از بعد داخلی و هم از بعد دیپلماسی خارجی برای کشور حائز اهمیت است.

وی با تاکید بر اینکه دنیا نظاره گر انتخابات ماست، گفت: مشارکت بالای مردمی همیشه تاریخ کشور را از آسیب ها و توطئه های دشمنان مصون نگه داشته است.

داودی تقویت روح انتخابات را یک ضرورت خواند و گفت: برای حفظ منافع ملی باید فرهنگ انتخاباتی ارتقاء یابد.

رئیس مجمع نمایندگان استان و نماینده مردم شریف سراب در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: عرصه انتخابات میدان آموزش برای نسل بعدی انقلاب است. در این نشست اعضای شورای تامین و نمایندگان مجلس شورای اسلامی به بیان نکته نظرات خود در راستای افزایش میزان مشارکت مردم در انتخابات پرداختند.

انتهای پیام/۶۰۰۰۱/ر