مدیران نمره می‌گیرند
مدیران نمره می‌گیرند

سرپرست مرکز آموزش و پژوهش‌های توسعه و آینده‌نگری سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی بر ضرورت برگزاری کانون ارزیابی شایستگی‌های عمومی مدیران حرفه‌ای استان تاکید کرد. به گزارش قلم پرس،از تبریز، رقیه فرید صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در سال‌های اخیر مدیریت به‌عنوان یکی از مهم‌ترین عناصر توسعه مدنظر قرار گرفته و بی‌تردید نقش […]سرپرست مرکز آموزش و پژوهش‌های توسعه و آینده‌نگری سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی بر ضرورت برگزاری کانون ارزیابی شایستگی‌های عمومی مدیران حرفه‌ای استان تاکید کرد.

به گزارش قلم پرس،از تبریز، رقیه فرید صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در سال‌های اخیر مدیریت به‌عنوان یکی از مهم‌ترین عناصر توسعه مدنظر قرار گرفته و بی‌تردید نقش سرمایه انسانی با حرکت از سطوح پایینی سازمان به سمت رأس هرم پیچیده‌تر و پررنگ‌تر خواهد بود.

وی افزود: اگر در رأس هرم که از حساسیت و پیچیدگی بیشتری برخوردار است، مدیرانی قرار گیرند که علاوه‌بر مهارت‌های تخصصی و ویژگی‌های عمومی، از توانایی و شایستگی‌های لازم برخوردار باشند، موفقیت سازمان تضمین خواهد شد.

فرید به تشریح سطوح عملیاتی و پایه، فرآیند اعلام درخواست و اجرای کانون‌های ارزیابی پرداخت و گفت: دستگاه‌های اجرایی موظف‌اند قبل از انتصاب یا ارتقای افراد به سطوح بعدی مدیریتی، اطلاعات متقاضیان ارزیابی را با رعایت شرایط مربوط در سامانه مدیریت کانون‌های ارزیابی سازمان اداری و استخدامی کشور ثبت کرده و مجوز ارزیابی در کانون را دریافت کنند.

سرپرست مرکز آموزش و پژوهش‌های توسعه و آینده‌نگری سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اضافه کرد: در مرحله بعدی باید مشخصات متقاضیان ارزیابی در قالب کاربرگ مربوط تنظیم و با امضای بالاترین مقام دستگاه اجرایی به این سازمان ارسال شود.

وی تصریح کرد: در ادامه این مدیریت نسبت به تنظیم و ابلاغ برنامه و فرآیند اجرای ارزیابی، شامل برنامه زمان‌بندی، ابزارها و مدل شایستگی، کاربرگ راهنمای ارزیابی‌شوندگان، مشخصات محل برگزاری و …، به تفکیک دستگاه‌های اجرایی متقاضی اقدام خواهد کرد.

فرید یادآور شد: در پایان نتایج ارزیابی افراد در قالب گزارش‌های مدیریتی و فردی تنظیم و به دستگاه اجرایی مربوط، اعلام می‌شود و افرادی که مجموع امتیاز ارزیابی آنان کمتر از ۵۰ باشد، از فرآیند ارزیابی و توسعه شایستگی حذف و مراتب عدم احراز ایشان به‌صورت محرمانه به دستگاه اجرایی محل خدمت فرد اعلام می‌شود.

 این مسوول تاکید کرد: با توجه به حساسیت و اهمیت موضوع، رعایت فرآیند فوق‌الذکر و تسریع و دقت نظر در اجرای مفاد مصوبات مرتبط مورد انتظار است.

انتهای پیام/۶۰۰۲۶/س