مخالفت نمایندگان با دوفوریت لایحه تفکیک وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی
مخالفت نمایندگان با دوفوریت لایحه تفکیک وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی

نمایندگان مردم در خانه ملت با دوفوریت لایحه تفکیک وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مخالفت کردند. به گزارش قلم پرس، نمایندگان در نشست علنی امروز (سه شنبه ۹ مرداد) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی دوفوریت لایحه تفکیک وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با این دوفوریت مخالفت کردند. گفتنی است جمشید انصاری در […]

نمایندگان مردم در خانه ملت با دوفوریت لایحه تفکیک وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مخالفت کردند.

به گزارش قلم پرس، نمایندگان در نشست علنی امروز (سه شنبه ۹ مرداد) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی دوفوریت لایحه تفکیک وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با این دوفوریت مخالفت کردند.

گفتنی است جمشید انصاری در توضیح لایحه مذکور گفت: تفکیک وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و تشکیل دو وزارتخانه مستقل تعاون و کار و رفاه و تامین اجتماعی از اولویت های امروز کشور است.

رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور افزود: در سال ۹۰ براساس تکلیف قانون برنامه پنجم توسعه کشور از تعداد وزارتخانه های دولت ۴ وزارتخانه کاهش پیدا کرد، اما در حال حاضر دولت پیشنهاد تفکیک این وزارتخانه را برای حل ابرچالش های اشتغال و رفاه به مجلس تقدیم کرده است، بنابراین از مجلس انتظار می رود برای حل مشکلات اقتصادی که سه حوزه آن در این وزارتخانه قرار دارد با این فوریت موافقت کنند.

انصاری تاکید کرد: بخش رفاه و تامین اجتماعی نیز در حال حاضر مشکلاتی دارد که در دل وزارت کار رسیدگی به آنها امکانپذیر نیست، ضمن اینکه صندوق های بازنشستگی نیز در تامین حقوق و مزایای کارکنان خود با مشکلاتی روبرو هستند که این دوفوریت می تواند به حل این مشکل نیز کمک کند./