متراکم‌ترین بخش معدنی آذربایجان‌شرقی در چاراویماق قرار دارد
متراکم‌ترین بخش معدنی آذربایجان‌شرقی در چاراویماق قرار دارد

سرپرست سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌ شرقی با اشاره به ظرفیت معدنی چاراویماق گفت: متراکم‌ترین بخش معدنی استان در این شهرستان قرار گرفته است و معدن از اصلی‌ترین محورهای توسعه آن به شمار می‌رود. به گزارش قلم پرس،از چاراویماق، «حیدر فتح‌زاده» سرپرست سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌ شرقی در شورای برنامه ریزی شهرستان که بدنبال چهارمین سفر […]سرپرست سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌ شرقی با اشاره به ظرفیت معدنی چاراویماق گفت: متراکم‌ترین بخش معدنی استان در این شهرستان قرار گرفته است و معدن از اصلی‌ترین محورهای توسعه آن به شمار می‌رود.

به گزارش قلم پرس،از چاراویماق، «حیدر فتح‌زاده» سرپرست سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌ شرقی در شورای برنامه ریزی شهرستان که بدنبال چهارمین سفر استاندار آذربایجان‌شرقی در دولت مردمی به چاراویماق تشکیل یافته بود، با اشاره به ظرفیت معدنی چاراویماق  اظهار کرد متراکم‌ترین بخش معدنی استان در این شهرستان قرار گرفته است و معدن از اصلی‌ترین محورهای توسعه آن به شمار می‌رود.

وی افزود: همچنین چاراویماق بیش از ۳۰ هزار نفر جمعیت دارد و مزیت نسبی آن وجود ۱۸ هزار بهره‌بردار در بخش کشاورزی است.

فتح‌زاده با بیان اینکه تکمیل جاده میانه به میاندوآب می‌تواند ظرفیت‌های بالقوه این شهرستان را به فعل برساند، اضافه کرد: اعتبارات اختصاص یافته به شهرستان در سال‌های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ دو برابر رشد داشت و در ۴۰ روستای شهرستان عملیات آبرسانی جریان دارد.

وی با تاکید بر اینکه حدود ۸۰ درصد از اعتبارات شهرستان محقق شده، ادامه داد: اعتبارات امسال شهرستان بیش از ۹۰ میلیارد تومان است؛ ضمن توجه به اینکه مصوبات دور اول سفر ۲۳ میلیارد تومان و دور دوم ۲۰ میلیارد تومان بود که از دور اول ۶۰ درصد و از دور دوم ۲۵ درصد اختصاص یافته است.

«فتح‌زاده» این را هم بیان کرد که حدود ۵۴ طرح به ارزش ۲ هزار و ۲۹۸ میلیارد تومان در شهرستان چاراویماق باید اجرایی شود و یکهزار و ۳۶۸ میلیارد تومان از اعتبارات شهرستان مربوط به اشتغالزایی است.

الحاق ۲۴ هکتار از اراضی ملی به شهر قره‌آغاج

فرماندار چاراویماق نیز درخصوص دستاوردهای سفر استاندار به این شهرستان بیان کرد: در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان به میزبانی چاراویماق، ۲۴ هکتار از اراضی ملی به شهر قره آغاج ملحق شد.

یاسین توکلی ادامه داد: در کنار آن درخواست الحاق ۴۶ هکتار دیگر به عنوان یکی از مطالبه‌های دیرینه شهرستان به ویژه شهرداری مورد بررسی قرار می‌گیرد و اگر مجوزهای لازم اخذ شود، زمینه برای الحاق فراهم خواهد شد.

وی افزود: الحاق ۵۵ هکتار محدوده منفصل نیز جزء مصوبه‌های جلسه شورای برنامه‌ریزی استان در چاراویماق است.