لالایی فرهنگیان تبریز بر پیکر یک شهید گمنام
لالایی فرهنگیان تبریز بر پیکر یک شهید گمنام

پیکر مطهر یک شهید گمنام در دانشگاه فرهنگیان تبریز ( پردیس فاطمه زهرا(س)) تشییع و به خاک سپرده شد.

به گزارش قلم‌پرس، همزمان با سالروز شهادت بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا (س) پیکر مطهر یک شهید گمنام با حضوردکتر حسین خنیفر، رئیس دانشگاه فرهنگیان،استاندار، نمایندگان مجلس، فرماندهی سپاه عاشورا، خانواده‌های شهدا و مشارکت گسترده اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه فرهنگیان تبریز و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در محوطه دانشگاه فرهنگیان( پردیس فاطمه زهرا (س) ) تشییع و خاکسپاری شد.

بر اساس این گزارش، اسدالله خدیوی در آغاز این مراسم ضمن عرض خیر مقدم و تسلیت ایام فاطمیه و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب، هشت سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم، از استقبال و حضور تمامی مدیران استانی، لشگری و کشوری در آیین تدفین شهید گمنام تقدیر و تشکر کرد.

حبیب عبداللهی ،جانباز مدافع حرم، در این آیین به مداحی پرداخته و پس از عزاداری برای حضرت زهرا و شهدای هشت سال دفاع مقدس، آیین وداع با این شهید گمنام برگزار و مراسم خاکسپاری انجام گرفت.

حجه‌الاسلام شهاب‌الدین حسینی، مدیرکل سازمان اوقاف و امور خیریه آذربایجان‌شرقی بر پیکر مطهر این شهید گمنام نماز اقامه کردند.

پیکر مطهر این شهید به همراه سه شهید گمنام دیگر دفاع مقدس پنجشنبه گذشته از طریق فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز وارد آذربایجان شرقی شده بود.

یکی از این شهدا نیز دیروز در پادگان توپخانه ۶۰ رسالت تبریز تشییع و به خاک سپرده شد و پیکر دو شهید دیگر به شهرستان مرند منتقل شده است.

۳ تن از این شهدا مربوط به تک دشمن در سال ۱۳۶۷ در منطقه زبیدات و شلمچه و یک شهید هم مربوط به عملیات کربلای ۶ در دی ماه ۱۳۶۵ است.