خبرگزاری میزان – غلامرضا مهدوی، معاون قضایی رئیس کل دادگستری و رئیس شورای حل اختلاف استان تهران، اعضاء و دبیران دو شعبه برتر صلح و سازش مجتمع شهید باکری را مورد تقدیر قرار داد. رئیس شورای حل اختلاف استان تهران در این مراسم با تشریح قانون جدید شورای حل اختلاف که در مرحله تصویب قرار […]

خبرگزاری میزان – غلامرضا مهدوی، معاون قضایی رئیس کل دادگستری و رئیس شورای حل اختلاف استان تهران، اعضاء و دبیران دو شعبه برتر صلح و سازش مجتمع شهید باکری را مورد تقدیر قرار داد.

رئیس شورای حل اختلاف استان تهران در این مراسم با تشریح قانون جدید شورای حل اختلاف که در مرحله تصویب قرار دارد گفت: در آینده پرونده‌هایی که به شعب شورا ارجاع می‌شود؛ اعم از منقول و غیرمنقول بالاتفاق سازشی خواهد بود و ما هیچ‌گونه پرونده رأیی نخواهیم داشت.

وی با بیان اینکه شریعت اسلام، توصیه به صلح و سازش کرده و فرهنگ غنی مردم کشور ما نیز آن را می‌پذیرد، تاکید کرد: فلسفه تأسیس شورای حل اختلاف، ایجاد سازش بین طرفین است.

بیشتر بخوانید:

مهدوی خاطرنشان کرد: اهداف سند تحول قوه قضاییه بر گسترش و توسعه فرهنگ صلح و سازش تاکید دارد و از شعب انتظار داریم تا در زمینه سازش بیش از پیش فعال باشند.

در پایان این مراسم، مهدوی از اعضاء و دبیران دو شعبه ۲۵۱ و ۲۷۳ مجتمع شهید باکری با اعطاء لوح و هدایایی تقدیر بعمل آورد.

انتهای پیام/