فروپاشی ارزش جهانی دلار تا چند سال آینده
فروپاشی ارزش جهانی دلار تا چند سال آینده

دلار تا سال ۲۰۲۴ کاهشی در حدود ۴۰ درصد ارزش یورو خواهد داشت. به گزارش قلم پرس به نقل از  اسپوتنیک، بلومبرگ نوشت؛ الف لیندال مدیر عامل شرکت A.G. Bisset Associates LLC پیش بینی کرد که دلار تا سال ۲۰۲۴ کاهشی در حدود ۴۰ درصد ارزش یورو خواهد داشت. با توجه به سخنان لیندال، از دهه ۱۹۷۰، […]

دلار تا سال ۲۰۲۴ کاهشی در حدود ۴۰ درصد ارزش یورو خواهد داشت.

به گزارش قلم پرس به نقل از  اسپوتنیک، بلومبرگ نوشت؛ الف لیندال مدیر عامل شرکت A.G. Bisset Associates LLC پیش بینی کرد که دلار تا سال ۲۰۲۴ کاهشی در حدود ۴۰ درصد ارزش یورو خواهد داشت.

با توجه به سخنان لیندال، از دهه ۱۹۷۰، دلار یک دوره ۱۵ ساله از سقوط و رشد را تکرار می کند. این موضوع این بار نیز تکرار خواهد شد.

او انتظار دارد که دلار آمریکا تا سال ۲۰۲۴ به ۲ دلار در هر یورو و ۷۵ ین به ازای هر دلار برسد و از سپتامبر حدود ۴۱ درصد و ۳۳ درصد کاهش یافته است.

این پیش بینی بسیار متفاوتر از پیش بینی میانگین تحلیلگران مورد بررسی بلومبرگ است که انتظار دارند یورو تا سال ۲۰۲۲ به ۱٫۲۸ دلار برسد.

محاسبات لیندال بر اساس کاهش ۹ درصدی دلار در سال گذشته و پیش بینی ماه سپتامبر ری دالیو از شرکت Bridgewater Associates که از کاهش شدید دلار صحبت کرد.

لیندال می گوید که کاهش نرخ ممکن است منجر به فروش سهام و افزایش قیمت کالاها شود. بسیاری از شرکت کنندگان در بازار نمیتوانند منطق نوسانات دلار را درک کنند.