فروشنده سیمکارت جعلی در فضای مجازی دستگیر شد
فروشنده سیمکارت جعلی در فضای مجازی دستگیر شد

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان.شرقی از دستگیری مجرم سایبری خبر داد که با فروش سیم کارت به نام دیگران قصد کلاهبرداری از افراد را داشت.

به گزارش قلم پرس از تبریز،  محسن محمودی، رئیس پلیس فتا استان آذربایجان‌شرقی  اظهار کرد: برابر پایش و رصد شبانه‌روزی فضای مجازی،کارشناسان پلیس فتا با صفحه‌ای مواجه شدند که در آن فردی با تبلیغ خرید و فروش سیم کارت از کاربران فضای مجازی دعوت به همکاری می‌کرد.

این مقام انتظامی افزود: با توجه به وظایف ذاتی پلیس فتا در برخورد با مجرمان سایبری، کارشناسان این پلیس پس از اخذ دستورات لازم از مقام قضایی بلافاصله رسیدگی به موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند.

محمودی بیان داشت: با انجام تحقیقات و بررسی‌های فنی و دقیق صورت گرفته توسط افسران سایبری فردی که اقدام به تبلیغ خرید و فروش سیم کارت به هویت دیگران می‌نمود، در یکی از شبکه‌های اجتماعی فعالیت داشت مورد شناسایی قرار گرفت و با توجه به حساسیت موضوع تیمی از افسران سایبری به محل شناسایی شده اعزام شدند و مجرم را در حین معامله سیم کارت دستگیر کردند.

این مقام سایبری افزود: پس از دستگیری متهم و انتقال وی به مقر پلیس  مشخص شد این فرد چند سیم‌کارت به هویت پدر خود را نیز با مبلغ چندین برابر به دیگران بفروش رسانده بود که با آگاهی و هوشیاری کارشناسان پلیس فتا بدون اینکه گستردگی جغرافیایی جرم اتفاق بیافتد، گرفتار قانون شد.

وی تصریح کرد: متهم پس از دستگیری و ابراز ندامت و قبول اشتباهات خود علت و انگیزه خود از این کار را کسب درآمد عنوان نمود که پس از تکمیل تحقیقات وی به همراه پرونده جهت پاسخگویی به قانون و جهت سیر مراحل قضائی به دادسرا انتقال داده شد.

محمودی هشدار داد  پلیس و دستگاه قضائی به جد و قاطعیت با  مجرمانی که از هویت دیگران  سوءاستفاده می‌کنند، برخورد خواهد کرد.

انتهای پیام/