فرهنگ به معنی برگزاری مراسم و چسباندن اطلاعیه نیست
فرهنگ به معنی برگزاری مراسم و چسباندن اطلاعیه نیست

رئیس دانشگاه تبریز گفت: فرهنگ صرفا به معنی برگزاری مراسم و چسباندن اطلاعیه نیست. اگر کار فرهنگی به درستی انجام نشود، بقیه‌ کارها لنگ خواهد بود. به گزارش قلم پرس،از تبریز،  صفر نصراله‌زاده رئیس دانشگاه تبریز ظهر امروز در اولین همایش استانی «کارآفرینی و هدایت شغلی» در تالار وحدت دانشگاه تبریز اظهار کرد: کارآفرینی یکی […]رئیس دانشگاه تبریز گفت: فرهنگ صرفا به معنی برگزاری مراسم و چسباندن اطلاعیه نیست. اگر کار فرهنگی به درستی انجام نشود، بقیه‌ کارها لنگ خواهد بود.

به گزارش قلم پرس،از تبریز،  صفر نصراله‌زاده رئیس دانشگاه تبریز ظهر امروز در اولین همایش استانی «کارآفرینی و هدایت شغلی» در تالار وحدت دانشگاه تبریز اظهار کرد: کارآفرینی یکی از نیازهای مهم جامعه است و نقش دانشگاه در پیشرفت جامعه، تحول در طول زمان و رفع نیازهای جدید، نقشی بی بدیل می‌باشد.

وی ادامه داد: زمانی پیشرفت دانشگاه‌ها و مراکز علمی بخوبی تجلی پیدا می‌کند که بتوانیم علم و دانش را در راه حل مشکلات و مسائل جامعه استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه رسالت اصلی دانشگاه عبارت است از اینکه نقش خود را بخوبی و آنطورکه است ایفا کند، افزود: توسعه‌ فرهنگ به‌عنوان یک کار زیربنایی یکی از وظایف اصلی دانشگاه است. البته فرهنگ صرفا به معنی برگزاری مراسم و چسباندن اطلاعیه نیست. اگر کار فرهنگی به درستی انجام نشود، بقیه‌ کارها لنگ خواهد بود.

دکتر نصراله‌زاده تاکید کرد: ما باید نقاط ضعف خود را شناسایی و رفع کنیم چراکه بدون مشخص شدن این نقاط ضعف، پیشرفتی حاصل نخواهد شد. دانشگاه تبریز افتخارات زیادی کسب کرده است که البته این افتخارات کافی نیست و ما باید در مسیری حرکت کنیم که منجر به پرورش انسا‌ن‌های معنوی، نخبه و فناور شود.

وی با تاکید بر پرهیز از توجه صرف به مدرک گرایی و فارغ التحصیلی دانشجویان، خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب تاکید کرده‌اند که دانشگاه‌ها باید حکمت محور بوده و حکیم پرور باشند و ما باید همگی همانند ید واحده به این سمت حرکت کنیم و دانشگاه‌ها علاوه بر کارآفرین بودن، باید حکمت آفرین نیز باشند.

رئیس دانشگاه تبریز خطاب به دانشجویان حاضر در این همایش گفت: ما باید تلاش کنیم تا در بین ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا قرار بگیریم و مطمئن باشید اگر در راه درست حرکت کنیم، خداوند به همه‌ ما کمک می‌کند.

ارسال ۱۰۰ ایده به دبیرخانه همایش

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه تبریز نیز گفت: اولین همایش استانی کارآفرینی و هدایت شغلی از چند ماه قبل برنامه‌ریزی شده بود بخش اصلی این همایش امروز برگزار می‌شود. البته روز گذشته بخش‌هایی از این همایش به‌عنوان پیش نشست‌ها و مسیر آینده‌ی شغلی در دانشکده‌ها برگزار شد.

دکتر جلال شیری ادامه داد: هدف اصلی ما از برگزار‌‌ی این همایش پیوند هرچه بیشتر دانشگاه و صنعت است و همچنین با توجه به ارائه‌ی ایده‌های کارآفرینی، آشنایی دانشجویان با مسیر شغلی یکی دیگر از اهداف ما در این همایش است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به وجود مرکز هدایت شغلی و کاریابی تخصصی در حوزه‌ی پژوهش و فناوری دانشگاه تبریز، ما این همایش را به‌عنوان شروعی برای مشارکت دادن هرچه بیشتر دانشجویان، صاحبان مشاغل دولتی و خصوصی  و همکاران محترم دانشگاهی در نظر گرفتیم که ‌به‌عنوان امر نهادینه برای سال‌های بعد برای جهت‌دهی هرچه بیشتر فعالیت‌های عملی و علمی دانشجویان به منظور نیل به کاریابی دانشجویان در حوزه‌ی مختلف به کار گرفته شود.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه تبریز  افزود: بنا براعلام کمیته‌ی برنامه‌ریزی علمی، بالغ بر ۱۰۰ ایده در این مدت زمان به دبیرخانه‌ی همایش ارسال شده است که چندین تعداد از این ایده‌ها در مدت یک دقیقه و به‌صورت فشرده ارائه خواهد شد.

پایان پیام/