به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «فرانسوا لیکوانتر» رئیس ستاد ارتش فرانسه روز شنبه گفت، کشورش نباید خود را درگیر رقابت‌های میان آمریکا و چین کند. به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، لیکوانتر در مصاحبه با روزنامه «فیگارو» گفت، میدان بین‌المللی آینده صحنه رویارویی پکن و واشنگتن خواهد بود و کشورهای ثالث باید جناح خود را انتخاب […]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «فرانسوا لیکوانتر» رئیس ستاد ارتش فرانسه روز شنبه گفت، کشورش نباید خود را درگیر رقابت‌های میان آمریکا و چین کند.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، لیکوانتر در مصاحبه با روزنامه «فیگارو» گفت، میدان بین‌المللی آینده صحنه رویارویی پکن و واشنگتن خواهد بود و کشورهای ثالث باید جناح خود را انتخاب کنند.

این فرمانده فرانسوی گفت: «مسئله زیر سوال بردن روابط ما با آمریکا که دارای اهمیت حیاتی است مطرح نیست، اما نباید به خودمان اجازه دهیم به درون این رویارویی کشیده شویم».

او در ادامه درخصوص رویارویی میان کشورهای شرق اروپا و روسیه نیز هشدار داد و گفت، معتقد است که مسکو و پکن در حال تبدیل شدن به رقبایی قدرتمند در فضا و زیر آب هستند و «این رویارویی خطرناک اشت».

اختلافات میان چین و آمریکا پس از اعمال تعرفه‌های سنگین بر روی کالاهای چینی توسط رئیس جمهور سابق آمریکا وارد مرحله جدیدی شد. در حال حاضر این رویارویی جنبه نظامی نیز پیدا کرده و ارتش آمریکا ضمن حمایت از جدایی‌طلبان تایوان و هنگ‌کنگ، کشتی‌های جنگی خود را مکرراً به دریای جنوبی چین می‌فرستد.

انتهای پیام/