فراخوان شانزدهمین جشنواره رضوی کانون منتشر شد
فراخوان شانزدهمین جشنواره رضوی کانون منتشر شد

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان آذربایجان‌شرقی ‌با اعلام انتشار فراخوان شانزدهمین جشنواره رضوی کانون گفت: در این جشنواره موضوعات بخش‌ کودک ونوجوان شانزدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا(علیه‌السلام) از هشت به ۱۰ موضوع افزایش یافته است. به گزارش قلم پرس به نقل از روابط عمومی کانون پرورش فکری آذربایجان‌شرقی، هادی یوسف زاده […]

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان آذربایجان‌شرقی ‌با اعلام انتشار فراخوان شانزدهمین جشنواره رضوی کانون گفت: در این جشنواره موضوعات بخش‌ کودک ونوجوان شانزدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا(علیه‌السلام) از هشت به ۱۰ موضوع افزایش یافته است.
به گزارش قلم پرس به نقل از روابط عمومی کانون پرورش فکری آذربایجان‌شرقی، هادی یوسف زاده ادامه داد:در همین حال با حذف دو موضوع شعرسرایی و نشریه‌نگاری، چهار موضوع جدید «پژوهش اعضا»، «تمبر پستی و کارت‌پستال‌سازی»، «نامه‌ای به امام» و «خاطرات زیارت» به بخش‌های این جشنواره در سال ۱۳۹۷ افزوده شده است.
وی افزود: بر همین اساس «کتاب‌سازی»، «کاردستی»، «سرود و پویانمایی» ویژه‌ی (کودک و نوجوان)، «‌قصه‌گویی» و «داستان‌نویسی» ویژه‌ی (بزرگ‌سال) شش موضوع دیگر این جشنواره اعلام شده است.
یدروسف زاده اضافه کرد: این میان معاونت فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با انتشار فراخوان و شیوه‌نامه کارگروه کودک و نوجوان شانزدهمین جشنواره بین‌المللی امام‌رضا(علیه‌السلام) اعلام کرده است که این رویداد فرهنگی با هدف توسعه و ترویج مفاهیم فرهنگی و معارف رضوی در میان کودکان و نوجوانان برگزار می‌شود.
وی تصریح کرد: بر اساس این فراخوان، قدمگاه عشق (هجرت امام‌رضا علیه‌السلام از مدینه تا خراسان)، سبک زندگی امام رضاعلیه‌السلام، (اخلاق و آداب، زهد و عبادت، علم و دانایی، رافت و مهربانی، سخاوت و بخشش، طب‌الرضا (ع) و… از محورهای موضوعی این جشنواره است. بزرگ‌سالان (مربیان فرهنگی، هنری و ادبی، معلمان، اولیای تربیتی، دانشجویان، روحانیون و… کودکان و نوجوانان اعضای مراکز فرهنگی‌هنری، کتاب‌خانه‌های سیار و پستی، دانش‌آموزان طرح کانون مدرسه و…) می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند.
یوسف زاده اظهار داشت: در این فراخوان، شرایط شرکت، شرایط آثار، فرآیند اجرا در مرحله‌ی استانی، گروه‌های داوری، سهمیه در هر بخش، شرایط انتخاب و ارسال آثار، جوایز برگزیدگان و تقویم اجرایی این جشنواره به صورت کامل بیان شده و مهلت ارسال آثار تا پایان خرداد ۱۳۹۷ است.
وشانزدهمینی بیان نمود: جشنواره رضوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، سال ۱۳۹۷ هم‌زمان با دهه کرامت برگزیدگان خود را معرفی خواهد کرد.
گفتنی است، متن فراخوان کامل این جشنواره اگرچه از طریق پایگاه خبری کانون به نشانی اینترنتی www.kanoonnews.ir قابل دسترسی است اما به‌تدریج جزییات بخش‌های مختلف این رویداد فرهنگی مذهبی به‌صورت جداگانه نیز به اطلاع علاقه‌مندان خواهد رسید.