عوامل تشدید مشکلات از زبان استاندار ذربایجان شرقی / به مردم امید بدهیم
عوامل تشدید مشکلات از زبان استاندار ذربایجان شرقی / به مردم امید بدهیم

استاندار آذربایجان شرقی از فرمانداران استان خواست تا ضمن حمایت از واحدهای تولیدی و کمک برای تأمین مواد اولیه تولید، نسبت به جذب تسهیلات اشتغال در مدت باقی‌مانده از سال تلاش کنند و با حضور دائمی در بین مردم، از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات جامعه قرار گیرند. به گزارش قلم پرس، مجید خدابخش […]

استاندار آذربایجان شرقی از فرمانداران استان خواست تا ضمن حمایت از واحدهای تولیدی و کمک برای تأمین مواد اولیه تولید، نسبت به جذب تسهیلات اشتغال در مدت باقی‌مانده از سال تلاش کنند و با حضور دائمی در بین مردم، از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات جامعه قرار گیرند.

به گزارش قلم پرس، مجید خدابخش در نشست فرمانداران استان، با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور، اظهار داشت: ضعف زیرساخت‌های فنی در سامانه‌های الکترونیک، تمرکزگرایی و عدم تفویض اختیار به استان‌ها و برخی ناهماهنگی‌های بین دستگاهی از جمله عوامل تشدید مشکلات در شرایط فعلی است.

وی خاطرنشان کرد: با وجود این مشکلات که بسیاری از آنها هم خارج از اختیار استان است ما به عنوان مدیران دولتی همه تلاش خود را برای حمایت از فعالان اقتصادی و حل مشکلات اقتصادی استان به کار گرفته‌ایم.

خدابخش با تأکید بر اینکه باید نسبت به بهبود شرایط امیدوار باشیم و به مردم هم امید بدهیم، افزود: در این شرایط سخت برخی از واحدهای تولیدی و صنعتی ما با تمام ظرفیت کار می‌کنند که امیدوارکننده است؛ البته مشکلاتی هم در بخش تولید هست که باید با مدیریت صحیح حل شود.

استاندار آذربایجان شرقی اظهار داشت: بخش قابل توجهی از مشکلات اقتصادی در اثر فشارهای خارجی و تحریم‌هاست؛ در داخل کشور هم موانعی برای دولت ایجاد می‌شود که همه این عوامل باید در نظر گرفته شود.

خدابخش با تأکید بر حضور مستمر فرمانداران در واحدهای صنعتی و تولیدی و رصد وضعیت آنها، گفت: بهترین کاری که در این شرایط باید انجام دهیم کمک به تأمین مواد اولیه تولید و کالاهای اساسی مورد نیاز مردم است.

وی، روند پرداخت تسهیلات اشتغال در استان را مطلوب توصیف کرد و گفت: سرمایه‌گذاری در شرایط کنونی خدمت بزرگی برای کشور است و همه باید تلاش کنیم تا تسهیلاتی که دولت برای توسعه و رونق تولید و اشتغال در نظر گرفته در اختیار سرمایه‌گذاران قرار گیرد.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین با اشاره به تحرکاتی که در فضای مجازی برای ایجاد اخلال در آرامش جامعه صورت می‌گیرد، فرمانداران استان را به حضور دائمی و سازنده در بین مردم، بالا بردن سعه صدر و پذیرش انتقادها و گلایه‌های مردم و آگاهی کافی از مسائل و مشکلات جامعه توصیه کرد.