عملکرد قرارگاه خاتم الانبیا(ص) مایه افتخار است/ ضرورت توجه به اشتغال جوانان
عملکرد قرارگاه خاتم الانبیا(ص) مایه افتخار است/ ضرورت توجه به اشتغال جوانان

استاندار آذربایجان شرقی گفت: بسیاری از پروژه‌های شاخص عمرانی در استان توسط قرارگاه خاتم، احداث شده و ما قدردان زحمات این عزیزان هستیم.

به گزارش قلم پرس، محمدرضا پورمحمدی در دیدار فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا و مدیران عامل شرکت‌های قرارگاه در استان با بیان اینکه عملکرد قرارگاه خاتم الانبیا(ص) در کشور، تحسین برانگیز و افتخارآفرین است عنوان کرد: امیدواریم مشارکت و سرمایه‌گذاری قرارگاه در سایر پروژه‌های مهم استان نیز افزایش یابد.بر این باور هستیم که این قرارگاه نه به خاطر کسب سود، بلکه به خاطر خدمت به مردم و با ایمانی راستین و قوی،به صورت شبانه روزی تلاش می‌کند.

وی عملکرد قرارگاه خاتم الانبیا را موثر در رفع فقر و بهره‌مندی از امکانات در اقصی نقاط کشور دانست و افزود: به برکت انقلاب اسلامی، بیش از ۹۰ درصد روستاهای استان از نعمت آب، برق و گاز بهره‌مند هستند ولی در حوزه ایجاد اشتغال برای جوانان، مشکل داریم و باید بیش از پیش به این موضوع توجه کرده و از ظرفیت قرارگاه خاتم الانبیا(ص) نیز در این زمینه استفاده کنیم.

استاندار آذربایجان شرقی در بخشی از سخنان خود با اشاره به آخرین وضعیت سدهای استان ادامه داد: سد حاجیلار و چند پروژه عمرانی دیگر در سفر آتی رییس جمهور به تبریز مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

پورمحمدی در همین راستا تصریح کرد: با بهره‌برداری از این سد،چهار هزار هکتار از اراضی پایین دستی، زیر سطح کشت رفته و بیش از ۲۴ شهر و روستا در استان از آب سالم وکافی بهره مند خواهند شد.

وی همچنین از قرارگاه خاتم الانبیا(ص) برای مشارکت و سرمایه گذاری در معادن طلا و مس استان و پروژه‌هایی همچون نفلین سینیت سراب، دعوت کرد.

فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا(ص) نیز در این دیدار با اشاره به ظرفیت‌های استان آذربایجان‌شرقی در حوزه فعالیت‌های قرارگاه ابراز کرد: ما همواره و در زمان دولت‌های مختلف، آماده خدمت به هموطنان خود بوده و با تجربه موفق در دفاع مقدس، فعالیت‌های خود را با رویکردی جهادی و در بسیاری از استان‌های کشور، پیش می بریم.

سعید محمد ادامه داد: قرارگاه خاتم الانبیا، یک سرمایه ملی است و با اعتماد به جوانان در حوزه‌های مختلف فنی و مهندسی، سدسازی،تونل سازی و … به خودکفایی کامل رسیده است.

وی همچنین گفت: قراراگاه خاتم الانبیا(ص)، ۳۸ پروژه مهم را در استان آذربایجان شرقی به پایان رسانده و ۱۱ پروژه در دست اجرا دارد. ارزش ریالی این پروژه‌ها، یک هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان و ارزش ارزی آن ها، ۶۷۰ میلیون یورو است.