رئیس فراکسیون امید مجلس گفت: باید در شوراهای شهر و روستا انسان‌های متخصص، سلیم النفس و پاک دست حضور داشته باشند و این افراد نقش نظارتی خود را به خوبی ایفا کنند. به گزارش قلم پرس به نقل از روزنامه ابتکار، محمدرضا عارف در دیدار اعضای شورای فعالین ادوار انتخابات تهران، با قدردانی از تلاش‌های […]

رئیس فراکسیون امید مجلس گفت: باید در شوراهای شهر و روستا انسان‌های متخصص، سلیم النفس و پاک دست حضور داشته باشند و این افراد نقش نظارتی خود را به خوبی ایفا کنند.

به گزارش قلم پرس به نقل از روزنامه ابتکار، محمدرضا عارف در دیدار اعضای شورای فعالین ادوار انتخابات تهران، با قدردانی از تلاش‌های اعضای این شورا، بر ضرورت حفظ انسجام این مجموعه تاکید کرد و گفت: یکی از مشکلات جدی در کشور ما نبود فرهنگ کار گروهی است در حالی که در تعالیم اسلامی بر ضرورت کار گروهی و استفاده از خرد جمعی تاکید شده است.

وی افزود: ما در جبهه اصلاحات به ویژه در دهه ۹۰ در تلاش هستیم که با حفظ انسجام تشکیلاتی، حاکمیت خرد جمعی را به رسمیت بشناسیم.

عارف یکی از دستاوردهای خوب فرهنگ کار جمعی در جبهه اصلاحات را تشکیل شورای عالی اصلاح‌طلبان دانست و گفت: در گذشته به دلیل نبود یک مرکز فرماندهی در جبهه اصلاحات، این جریان سیاسی در مناسبت‌های سیاسی به ویژه در موسم انتخابات با مشکلات زیادی رو به رو می‌شد اما در انتخابات مجلس دهم به دلیل تشکیل شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان بسیاری از مشکلات گذشته مرتفع شد و دستاوردهای ارزشمندی نصیب جبهه اصلاحات شد.

رئیس فراکسیون امید ادامه داد: دستاورد ارزشمندی که جریان اصلاحات در انتخابات مجلس دهم علی‌رغم رد صلاحیت چهره‌های شاخص به دست آورد باید حفظ شود.

وی گفت: رقیب جریان اصلاحات به دلیل نداشتن یک مرکز فرماندهی در درون تشکیلاتش با مشکلاتی رو به رو شد به همین دلیل عقلانیت حکم می‌کند روند طی شده در داخل جبهه اصلاحات با تقویت شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان پیموده شود.

وی به انتخابات آتی شوراهای اسلامی شهر و روستا در اردیبهشت ۹۶ اشاره کرد و گفت: انتخابات شوراها از اهمیت زیادی برخوردار است و نباید پیروزی در انتخابات مجلس دهم موجب غرور اصلاح‌طلبان شود.

وی تاکیدکرد: باید در شوراهای شهر و روستا انسان‌های متخصص، سلیم النفس و پاک دست حضور داشته باشند و نقش نظارتی خود را به خوبی ایفا کنند، باعث جلوگیری از شکل‌گیری فسادهای گسترده ‌شوند و به مطالبات و خواسته های مردم در تحقق یک محیط آرام و امن و توسعه یافته برای زندگی پاسخ دهند.

عارف که در آستانه سالروز درگذشت آیت الله سید محمود طالقانی سخن می‌گفت با گرامی داشت یاد و خاطره این روحانی مبارز و نواندیش، گفت: بی شک اگر امروز شوراهای اسلامی شهر و روستا در کشور شکل گرفته اند و فعال هستند ثمره نگاه ژرف و دوراندیشی آیت الله طالقانی است که صاحب ایده شوراها بود.

وی اضافه کرد: ایشان بر حاکمیت مردم بر سرنوشت خویش از راه تشکیل شوراها تاکید داشت و باعث افتخار دولت اصلاحات است که اولین انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در آن دوران برگزار شد.

عارف با بیان اینکه نباید با هر بهانه‌ای انسجام تشکیلاتی اصلاح‌طلبان را به هم زد، خاطرنشان کرد: متاسفانه گاهی در داخل جبهه اصلاحات صداهایی شنیده می‌شود که دستاوردهای ارزشمند به دست آمده را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد باید مراقب بود از هرگونه تک‌روی و ترجیح منافع فردی و حزبی بر منافع گروهی و جریانی به شدت پرهیز کرد.

رئیس فراکسیون امید بر ضرورت گذشت و فداکاری در جبهه اصلاحات به خاطر حفظ منافع ملی و جبهه‌ای تاکید کرد و گفت: گاهی حرف نزدن و سکوت کردن هنر است و
می دانم کار سختی است و شخصاً هم هزینه‌های آن را پرداخت کرده‌ام اما معتقدم برای حفظ انسجام تشکیلاتی باید در برخی موارد سکوت کرد حتی اگر این سکوت باعث قربانی شدن فرد شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به سوال یکی از حاضرین در جلسه در ارتباط با مساله حصر گفت: بارها تاکید کرده‌ام و پیگیری این موضوع را وظیفه خودم می دانم و تا حد امکان پیگیری‌هایی هم صورت گرفته است و رئیس‌جمهوری هم از مجاری قانونی به دنبال حل این مساله هستند.

عارف با یادآوری فضای امنیتی در دوران گذشته، تصریح کرد: یادمان نرود در چهار-پنج سال گذشته تشکیل برخی جلسات محدود سیاسی با چه موانعی رو به رو بود و چه فضای امنیتی در کشور حاکم بود شرایط فعلی با گذشته قابل قیاس نیست اما شرایط حال حاضر را باید پایدار نگه داریم چرا که اگر غفلت کنیم خطر بازگشت به گذشته وجود دارد.

رئیس مجمع نمایندگان تهران همچنین از برنامه‌های این مجمع برای حل مشکلات اصلی کلان شهر تهران با همکاری استانداری، شورای شهر و شهرداری و دستگاهای اجرایی خبر داد و اظهار امیدواری کرد که مجمع نمایندگان تهران بتواند در خور شان و اقدام ارزشمند مردم خوب تهران بزرگ و شهرستان‌های اسلامشهر، شهرری، پردیس و شمیرانات در اسفند ۹۴، پاسخی بدهد.