طراحی و تولید تراکتورهای سنگین در تبریز/ افزایش تولید و صادرات تراکتورسازی
طراحی و تولید تراکتورهای سنگین در تبریز/ افزایش تولید و صادرات تراکتورسازی

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: شرکت تراکتورسازی توانسته با افزایش صادرات و افزایش کیفیت محصولات تولیدی از یک شرکت مونتاژ کار به یک شرکت تولید کننده تبدیل شود.

غلامرضا شریعتی و هیات همراه با حضور در شرکت تراکتورسازی ایران از خطوط تولید بازدید و ضمن دیدار با مدیران و کارگران در خصوص مشکلات کنونی و پیش روی صنعت و دغدغه های صنعتگران به گفتگو پرداخت.

رئیس سازمان ملی استاندارد تصریح کرد: استان آذربایجان شرقی از قدیم جزو استانهای پیشرو،مبتکر و مجرب صنایع بوده و شرایط خوبی را تجربه می کند.

وی افزود: تراکتورسازی به حول قوه الهی و تلاش مدیران و جوانان داخلی دوران طلایی را می گذرانند و توانسته با اتکا به نیروهای داخلی و شرکتهای دانش بنیان اقدامات خیلی خوبی انجام داده و به خودکفایی در این زمینه برسند.

شریعتی با اشاره به تولیدات متنوع شرکت تراکتورسازی گفت: شرکت تراکتورسازی توانسته با افزایش صادرات و افزایش کیفیت محصولات تولیدی از یک شرکت مونتاژ کار به یک شرکت تولید کننده تبدیل شود.

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران افزود: تراکتورهای سنگین که تا قبل از این به صورت آماده وارد کشور می شد و با مشکلات زیادی همراه بود در شرکت طراحی و ساخته شده و این جای امید و نوید به آینده روشن برای کشور در این بخش از صنعت را دارد و نشان از توانمندی نیروهای داخلی می باشد که می توانند به مشکلات تحریم غلبه پیدا کنند و منتظر حل تحریم نیستند و خودشان با دانش، نوآوری و تلاش به پیش می روند.

وی با اشاره بر افزایش کیفیت تولیدات داخلی افزود: تولید محصولات با کیفیت بالا می تواند وابستگی های واردات کالاهای خارجی را کاهش دهد و از سیاست های سازمان ملی استاندارد می توان به تولید محصولات با کیفیت مناسب و کاهش وابستگی خارجی اشاره کرد.

ابوالفتح ابراهیمی مدیر عامل گروه صنعتی تراکتورسازی ایران با ابراز خرسندی از رویکرد نوین سازمان ملی استاندارد ایران در حمایت از تولید گفت: برخلاف تصور برخی که استاندارد را مانعی بر سر راه تولید می دانند ما معتقدیم که استاندارد پشتوانه محکمی برای تولید است.

وی ابراز امیدواری کرد، با همراهی و همکاری استاندارد با بخش تولید می توانیم بسیاری از موانع و چالش ها را از میان برداریم.