رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت:در شرایط پساتحریم کالاهای مورد نظر بازارهای جهانی و متناسب با سلایق آنها را در داخل کشور تولید کنیم. قلم پرس به نقل از خبرگزاری خانه ملت، رضا رحمانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه صنایع دستی کشور نقش مهمی در ارزآوری و افزایش […]

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت:در شرایط پساتحریم کالاهای مورد نظر بازارهای جهانی و متناسب با سلایق آنها را در داخل کشور تولید کنیم.

قلم پرس به نقل از خبرگزاری خانه ملت،

رضا رحمانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه صنایع دستی کشور نقش مهمی در ارزآوری و افزایش حجم صادرات می تواند ایفا کند، گفت:کمیسیون صنایع و معادن مجلس در حال حاضر طرحی را در این رابطه بررسی می کند که با تصویب آن صنایع دستی در شرایط پساتحریم و با اتکا به اصل اقتصاد مقاومتی به جایگاه اصلی خود برسد.

نماینده مردم تبریز،آذرشهر و اسکو درمجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه صنایع دستی در مکان های کوچک و حتی در محیط منازل قابلیت اجرایی شدن دارد، افزود:ارزش افزوده آن ناشی از کار انسانی است و هنر انسانی تجلی می یابد.

پتانسیل های هر استان در حوزه صنایع دستی باید شناسایی شود

رحمانی با بیان اینکه در این طرح حمایت های تسهیلاتی و مالی از این صنعت انجام می شود، ادامه داد: پس از قانونی شدن این طرح بانک ها موظف می شوند که تسهیلات لازم را در اختیار استادکاران قرار دهند.

وی اظهار داشت:پتانسیل های هر استان در حوزه صنایع دستی باید شناسایی شود و راهکار مناسب برای افزایش میزان صادرات صنایع دستی استانی و نیز آموزش تولید کنندگان استانها در زمینه صادرات صنایع دستی ایجاد شود.

بازاریابی جهانی برای کالاهای موجود صنایع دستی

این نماینده مردم در مجلس نهم با اشاره به اینکه صنایع دستی در ایران همواره به شیوه سنتی تولید شده است افزود: اگر چین صادرات خوبی به سایر کشورها دارد به دلیل صادرات سیستماتیک است که در واقع کمیسون صنایع و معادن با تصویب طرح حمایت از صنایع دستی و  استادکاران  سیستم تعریف‌شده‌ای را برای صادرات صنایع دستی ایران اجرا  می کند.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای با بیان اینکه باید برای کالاهای موجود صنایع دستی بازارهای جهانی مناسبی پیدا کنیم٬  تصریح کرد:از سوی دیگر باید به این موضوع توجه شود که کالاهای مورد نظر بازارهای جهانی و متناسب با سلایق آنها را در داخل کشور تولید کنیم.