صدور کیفرخواست ۴ عضو شورای شهر تبریز / از کار معلق می‌شوند
صدور کیفرخواست ۴ عضو شورای شهر تبریز / از کار معلق می‌شوند

فرماندار شهرستان تبریز از صدور کیفرخواست برای ۴ عضو شورای شهر تبریز خبر داد و گفت: این حکم از امروز اجرا شده است. به گزارش قلم پرس به نقل از خبرگزاری فارس، رحیم شهر‌تی‌فر اظهار داشت: کیفرخواست ۴ عضو شورای شهر تبریز در پرونده فساد مالی شورا و شهرداری تبریز صادر شده است وی افزود: […]

فرماندار شهرستان تبریز از صدور کیفرخواست برای ۴ عضو شورای شهر تبریز خبر داد و گفت: این حکم از امروز اجرا شده است.

به گزارش قلم پرس به نقل از خبرگزاری فارس، رحیم شهر‌تی‌فر اظهار داشت: کیفرخواست ۴ عضو شورای شهر تبریز در پرونده فساد مالی شورا و شهرداری تبریز صادر شده است

وی افزود: بر اساس قانون تشدید مجازات‌ها اعضایی که برای آن‌ها کیفرخواست صادر شده است از کار معلق می‌شوند و اجازه حضور در شورا را ندارند.

حجت‌الاسلام والمسلمین حکمتعلی مظفری رئیس کل دادگستری آذربایجان‌شرقی پیش از این در گفت‌وگو با خبرنگاران به مناسبت هفته قوه‌قضائیه به پرونده فساد مالی در شورا و شهرداری تبریز اشاره کرد و اظهار داشت: به اتهام اخذ و پرداخت رشوه و تبانی ۳۵ نفر از اعضای شورای شهر، مدیران شهرداری تبریز دستگیر شده‌اند که تعدادی از مجموع دستگیرشدگان در بازداشت موقت به سر می‌برند و بقیه با وثیقه‌های سنگین آزاد شده‌اند.

وی افزود: در این رابطه ۴ عضو شورا، ۱۱ مدیر شهرداری و ۲۰ نفر از پیمانکاران طرف قرارداد با شهرداری دستگیر شده‌اند.

رئیس کل دادگستری استان آذربایجان‌شرقی، اتهام افراد دستگیر شده در پرونده شورای شهر و شهرداری تبریز را اخذ و پرداخت رشوه و تبانی اعلام کرد.

گزارش فارس حاکی است، علا‌الدین نورمحمدزاده، لطفی، فخرآذر و زاهدی چهار عضو علی‌البدلی هستند که با صدور حکم تعلیق اعضای شورا وارد شورای شهر تبریز می‌شوند.