شورای شهر تبدیل به هیات مدیره شهرداری تبریز شده است/شورای شهر نباید وارد مسائل اجرایی شود
شورای شهر تبدیل به هیات مدیره شهرداری تبریز شده است/شورای شهر نباید وارد مسائل اجرایی شود

فرج آجری، کاندیدای ششمین دوره انتخابات شورای شهر تبریز به دلیل برخی تخلفات صورت گرفته در شهرداری تبریز از ایرج شهین باهر، شهردار تبریز شکایت کرده است.

به گزارش خبرنگار قلم پرس، فرج آجری؛ یکی از کاندیداهای برجسته شورای اسلامی شهر تبریز است که با تکیه بر تجربه بیش از ۲۵ ساله در شهرداری تبریز و با مدرک دکترای حقوق وارد کارزار انتخاباتی شده و امروز در نشست خبری با اصحابرسانه در تبریز به تشریح اهداف و برنامه های خود پرداخت..

وی با بیان این‌که شورای شهر تبریز از اهداف اصلی خود فاصله گرفته است، خاطرنشان کرد: شورای شهر تبدیل به هیات مدیره شهرداری تبریز شده است، اصولا ساختار شورا نه تنها به درستی شکل نگرفته است، بلکه گاه شاهد برخی دخالت هایی هستیم که با ذات وظایف اعضای شورا منافات دارد.

آجری با انتقاد از این‌که هبه های پرداختی مطابق مواد ۱۶ و ۱۷ نظام‌مند نیست و تبدیل به بخشش از کیسه خلیفه شده است، افزود: اگر برخی از اعضای شورا در پرداخت برخی هبه‌ها اصرار دارند، یقین بدانید رانت‌هایی پشت پرده تعریف شده است، چرا هیچ یک از این اعضا از جیب خود به درخواست های واصله هبه نمی کنند؟

این کاندیدای انتخابات شورای شهر تبریز خاطرنشان کرد: بنده با تشکیل پویش عدالت و با حمایت از مردم؛ تعهد رسمی و محضری داده ام که در صورت پیروزی در انتخابات، هیچ حقوقی دریافت نخواهم کرد.

وی گفت: دریافت حق جلسه و بهره مندی از رانت اطلاعاتی برخی از اعضای شورای شهر در هیات مدیره سازمان های تابعه شهرداری و یا کمیسیون های مناطق مختلف شهرداری تبریز با نص صریح قانون منافات دارد.

آجری ادامه داد: شهروندان باید بدانند که شهردار تبریز برای پرداخت حقوق بیش از ۱۵ هزار کارمند و کارگر و پرداخت بدهی پیمانکاران اقدام به شهر فروشی و املاک شهرداری کرده است، چنین مدیریتی بر شهر از عهده هر کسی بر می آید، این چه وضعیتی است که آقایان به بار آورده اند.

این کاندیدای انتخابات شورای شهر تبریز افزود: بنده به دلیل برخی تخلفات صورت گرفته در شهرداری تبریز از آقای ایرج شهین باهر، شهردار تبریز شکایت کرده ام و هم اکنون پرونده در شعبه ۲۳ بازرسی دادگاه رسیدگی به جرائم کارکنان بررسی می شود.

وی افزود: بنده سال ۱۳۹۲ نیز پیگیر این مفاسد بوده ام، حتی با رسانه ها در میان نگذاشتم، تا جایی پیش رفتم که آقایان برای بنده پرونده سازی کردند، اما توانستم از شعبه هم عرض برائت خود را بگیرم.

آجری با تأکید بر این‌که قانون، شورای شهر را ناظر قرار داده و اعضای شورای شهر نمی توانند وارد مسائل اجرایی شده و در امور شهرداری دخالت کنند، گفت: اعتقاد دارم شهردار باید از میان کارمندان باسابقه، متخصص، پاکدست و بومی انتخاب شود.

این کاندیدای انتخابات شورای شهر تبریز تصریح کرد: ساختار اوختاپوسی در شهرداری تبریز به صورت کاملا پیچیده حاکم شده و اجازه بروز و ظهور برخی استعدادها و ظرفیت های موجود برای خود کارکنان شهرداری را نمی دهد، امروز نیازمند اصلاح ساختارها هستیم.