خبرگزاری میزان – پیرو تفاهمنامه همکاری بین سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور و سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی کشور، شورای راهبری مهارت آموزی و مشاور شغلی زندانیان در شیراز با حضور اسحاق ابراهیمی، مدیر کل زندان‌های فارس، حشمت کوشکی، مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان فارس، معاونان و کارشناسان دو مجموعه تشکیل شد. اسحاق […]

خبرگزاری میزان – پیرو تفاهمنامه همکاری بین سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور و سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی کشور، شورای راهبری مهارت آموزی و مشاور شغلی زندانیان در شیراز با حضور اسحاق ابراهیمی، مدیر کل زندان‌های فارس، حشمت کوشکی، مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان فارس، معاونان و کارشناسان دو مجموعه تشکیل شد.

اسحاق ابراهیمی در ابتدای این نشست گفت: هدف از تشکیل این شورا ایجاد زمینه‌های نیاز سنجی، برنامه ریزی، مهارت آموزی و مشاوره شغلی برای زندانیان با هدف توانمندسازی آنان جهت اشتغال پذیری در دوران محکومیت و برای ورود به بازار کار پس از پایان دوران محکومیت و بازدارندگی از ارتکاب مجدد جرم بوده که هدف نهایی آن خودباوری، کسب روحیه استقلال و ایفای نقش موثر و مفید در سطح جامعه و خانواده توسط فرد زندانی است.

مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان فارس در ادامه ضمن تبیین نقش افراد شورای راهبری و مهارت آموزی زندانیان بیان داشت: بررسی ظرفیت‌های اشتغال منطقه، نیاز سنجی دوره‌های آموزش فنی و حرفه‌ای زندانیان متناسب با طرح‌های مطالعاتی از وظایف این شوراست.

ابراهیمی داد: همچنین ایجاد مجوز مراکز واجد شرایط در سطح استان فارس، بررسی و شناسایی ظرفیت آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در سطح زندان ها، تنظیم فرآیند‌ها و برنامه‌های مشاوره ای، آموزشی و نظارتی، ارزشیابی، نظارت و آسیب شناسی اقدامات و فعالیت‌های صورت پذیرفته و همکاری در جهت جذب منابع مالی و انسانی لازم از بخش‌های خصوصی و دولتی و سازمان‌های مردم نهاد در راستای بهبود و ارتقا کمی و کیفی حرفه آموزی در زندان‌ها از  دیگر وظایف این شوراست.

وی در ادامه ضمن تقدیر از خدمات ارزشمند آموزش فنی و حرفه‌ای استان فارس و نقش این آموزش‌ها در توانمندسازی زندانیان درخواست‌هایی را در جهت بهبود فرآیند مهارت آموزی به زندانیان مطرح کرد.

انتهای پیام/