به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، محمدرضا پورمحمدی در آیین افتتاح نخستین خانه-موزه تمبر ایران در تبریز از این شهر به عنوان پایتخت فرهنگی جمهوری اسلامی ایران نام برد و ادامه داد: بررسی تاریخ نشان می‌دهد که بسیاری از رخدادهای فرهنگی، تاریخی، اجتماعی، سیاسی و مذهبی از تبریز آغاز شده است که باید برای استمرار […]

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، محمدرضا پورمحمدی در آیین افتتاح نخستین خانه-موزه تمبر ایران در تبریز از این شهر به عنوان پایتخت فرهنگی جمهوری اسلامی ایران نام برد و ادامه داد: بررسی تاریخ نشان می‌دهد که بسیاری از رخدادهای فرهنگی، تاریخی، اجتماعی، سیاسی و مذهبی از تبریز آغاز شده است که باید برای استمرار این حرکت، اهتمام بیشتری داشته باشیم.

 وی با اشاره به وجود ده‌ها موزه در تبریز و جای جای استان آذربایجان شرقی اظهار کرد: شایسته است که تبریز به عنوان شهر موزه‌ای کشور به گردشگران و مسافران داخلی و خارجی معرفی شود.
 
استاندار آذربایجان شرقی همچنین از اقشار مختلف مردم فرهنگ دوست و علاقه مند به تاریخ خواست که آثار فاخر خود در حوزه تمبر را به موزه تمبر ایران در تبریز اهدا کنند.
 
در این موزه که در محل خانه تاریخی مجتهدی ها برپا شده است، ۲۰۰ تابلو از  تمبرهای دهه چهل تا به امروز در معرض نمایش قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/۶۰۰۰۱