شناسایی روزانه ۶۰۰ مورد جدید کرونا در آذریایجان شرقی
شناسایی روزانه ۶۰۰ مورد جدید کرونا در آذریایجان شرقی

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، محمدحسین صومی امروز در جلسه ستاد فرماندهی مقابله با بیماری کرونا با اشاره به افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در استان اظهار داشت: با افزایش نظارت و کنترل سیستم بهداشتی ودرمانی بر روی افراد علامت دار واطرافیان آنان بیماری کرونا قابل کنترل خواهد بود و افراد علامت دار حتما […]

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، محمدحسین صومی امروز در جلسه ستاد فرماندهی مقابله با بیماری کرونا با اشاره به افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در استان اظهار داشت: با افزایش نظارت و کنترل سیستم بهداشتی ودرمانی بر روی افراد علامت دار واطرافیان آنان بیماری کرونا قابل کنترل خواهد بود و افراد علامت دار حتما باید در خانه بمانند و در غیر این صورت با حضور خود در اجتماعات باعت افزایش موارد بیماری خواهند شد.

وی گفت: آمارها نشان می دهند روزانه ۶۰۰ نفر با تست مثبت در استان شناسایی می شوند ولی از نظر بروز بیماری جزو استان ۲۴ در کشور هستیم.

صومی  با تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی ادامه داد: برای رعایت نکات بهداشتی و ایمنی، در خصوص عمل به هشدارها و پیام های اعلامی از سوی وزارت بهداشت مسئولان نیز باید همگام و همراه مردم رعایت کنند.

وی با اشاره به بازدیدهای اخیر از شبکه های بهداشتی ودرمانی در خصوص روند پیشرفت عملیاتی پروژه ها ی بهداشتی و درمانی در حال احداث و راه اندازی افزود: روسای شبکه ها با اهتمام بیشتری به این مسئله رسیدگی کنند وپیگیری جدی درتسریع روند کارهای مربوطه و راه اندازی مراکز فوق انجام دهند.

صومی در خصوص افزایش مراکز نمونه برداری، اتمام پروژه های عمرانی در حال احداث، دپوی دستگاه های اکسیژن ساز و سیستم حمل دستگاهها ، دارو ،واکسیناسیون و پیشگیری و موارد اعلام شده از معاونت های مربوطه خواست در اقدامات، تمهیدات وراهکارهای لازم برای اجرایی کردن تسریع کنند.

گزارش فارس حاکی است، در ادامه  حاضران در جلسه و روسای شبکه های بهداشتی و درمانی ضمن ارائه گزارشی از وضعیت بیماری کرونا و روند اقدامات انجام یافته ارائه دادند که حاکی از افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در سطح استان و بدلیل عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در هفته های اخیر بود.

انتهای پیام/۶۰۰۰۱