به گزارش خبرگزاری فارس از سراب، احمد حمزه‌زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران در خصوص شناسایی دو سنگ آسیاب در شهرستان سراب اظهار داشت: روز شنبه ۲۵ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰ حین عملیات خاکبرداری ملک شخصی در بافت قدیمی شهر سراب دو آسیاب سنگی در محل رونمایی شد. مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌شرقی، ادامه داد: […]

به گزارش خبرگزاری فارس از سراب، احمد حمزه‌زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران در خصوص شناسایی دو سنگ آسیاب در شهرستان سراب اظهار داشت: روز شنبه ۲۵ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰ حین عملیات خاکبرداری ملک شخصی در بافت قدیمی شهر سراب دو آسیاب سنگی در محل رونمایی شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌شرقی، ادامه داد: این سنگ‌های آسیاب توسط مالک فرهنگ‌دوست و فرهیخته ساختمان اطلاع‌رسانی و با اقدام به موقع و همکاری اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان و شهرداری سراب به محل پارک مفاخر سراب انتقال داده شد.

حمزه‌زاده عنوان کرد: آسیاب‌های سنگی شناسایی‌شده در محل خاکبرداری این ساختمان در سراب، متعلق به یکی از کارگاه‌های روغن‌کشی از دانه‌های روغنی بوده که اواخر دوران قاجار تا اوایل پهلوی در آن محل فعالیت داشته است.

انتهای  پیام/ ۶۰۰۱۰/س