شفر: باید با صد در صد تمرکز کار کنیم و بجنگیم/ امیدوارم نتیجه خوبی را کسب کنیم
شفر: باید با صد در صد تمرکز کار کنیم و بجنگیم/ امیدوارم نتیجه خوبی را کسب کنیم

سرمربی تیم فوتبال استقلال به این نکته اذعان کرد که تیمش در دیدار فردا ماشین‌سازی تبریز کار دشواری خواهد داشت. به گزارش قلم پرس،  وینفرد شفر در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل ماشین‌سازی تبریز اظهار داشت: در ابتدا به همه دوستان سلام می‌کنم. ما فردا با تیم بسیار خوبی بازی داریم و باید […]

سرمربی تیم فوتبال استقلال به این نکته اذعان کرد که تیمش در دیدار فردا ماشین‌سازی تبریز کار دشواری خواهد داشت.

به گزارش قلم پرس،  وینفرد شفر در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل ماشین‌سازی تبریز اظهار داشت: در ابتدا به همه دوستان سلام می‌کنم. ما فردا با تیم بسیار خوبی بازی داریم و باید با صد در صد تمرکز کار کنیم و بجنگیم. بدون شک کار راحتی نداریم و امیدوارم نتیجه خوبی بگیریم.

مشکلات ما را همه می‌دانند
وی ادامه داد: از میهمان‌نوازی تبریزی‌ها تشکر می‌کنم. ما بازی‌های آخر ماشین‌سازی را دیدیم. آنها فوتبال خوبی بازی می‌کنند و دنبال ارائه فوتبال خوبی هستند. مشکلات ما را همه می‌دانند. پنج شش نفر از ما جدا شدند و باید شناخت خوبی نسبت به نفرات جدیدی که اضافه شدند، پیدا کنیم. وقتی بازیکنان جدید به تیمی مثل استقلال می‌آیند کار برای آنها سخت است و باید با اعتمادبه‌نفس بیشتری در استقلال کار کنند. به طور مثال بازیکنی در تیمی دیگر بازی می‌کند و ۵۰۰ فالوور دارد، ولی وقتی به استقلال می‌آید تعداد فالوور‌هایش ۱۵۰ هزار نفر می‌شود. همان‌طور که در آلمان بازیکنی که در تیمی مثل فرایبورگ بازی می‌کند مشکلی ندارد، ولی وقتی به بایرن مونیخ می‌رود شرایطش متفاوت می‌شود.

برای بازی فردا باید بهترین‌ها را پیدا کنیم و به زمین بفرستیم
سرمربی تیم فوتبال استقلال همچنین خاطر نشان کرد: من همیشه به بازیکنان کمک و راهنمایی می‌کنم که چه کاری انجام دهند. البته نه فقط به عنوان مربی، بلکه به عنوان یک معلم. برای بازی‌های ما مقابل پرسپولیس، السد و سایر بازی‌های بین‌المللی‌مان نزدیک به ۱۰۰ هزار نفر به ورزشگاه آمدند. در فوتبال ایران بازیکنی که به استقلال می‌آید، مثل بازیکنی که از یک تیم کوچک‌تر به بارسلونا می‌رود نیاز به زمان دارد و شاید لازم است که گاهی استراحت کند. برای بازی فردا ما باید بهترین‌ها را پیدا کنیم که به زمین بفرستیم. دوباره می‌گویم حریف فردای ما تیم خیلی خوبی است.

اگر کسی در بیرون زمین نظم را رعایت نکند در زمین هم نمی‌تواند رعایت کند
شفر در پاسخ به این سؤال که «آیا بازیکنان در تیم استقلال با اعتراض فیکس می‌شوند؟»، عنوان کرد: من شنیده بودم تبریز به خاطر فرش‌های خوبی که دارد، مشهور است. من قبلاً هم گفتم ایران به خاطر نفت، فرش و خاویار و شایعات زیادی که دارد، معروف است. شایعات مهم نیست. ما یکی از مهمترین مسائلی که با آن روبه‌رو می‌شویم، همین شایعات است، اما چیزی که من می‌گویم واقعیت دارد. فصل قبل مهمترین دلیلی که باعث موفقیت‌مان شد کار تیمی و نظم تیمی بود. همه اشتباه می‌کنند، ولی اشکالی ندارد، نظم در تیم ما مهم است. همه ما مثل خانواده هستیم و اگر کسی در بیرون زمین نظم را رعایت نکند در زمین هم نمی‌تواند رعایت کند.

حسینی قبل از حضور در ترکیب اصلی از همه عذرخواهی کرد
وی همچنین خاطر نشان کرد: اگر همه ما در یک مسیر نباشیم و به سمت یک هدف حرکت نکنیم نمی‌توانیم به آن چیزی که می‌خواهیم برسیم. درباره حسین حسینی من می‌دانم که چطور شد بازی کرد. ما همه مثل خانواده هستیم، شما وقتی مشکلی در خانواده‌تان به وجود می‌آید به بیرون از خانه منتقل نمی‌کنید. من می‌توانم بگویم که حسینی در داخل تیم با همه صحبت کرد و از همه عذرخواهی کرد. این نکته بسیار مهمی است. سایر بازیکنان هم وقتی نظم نداشته باشند طبیعی است که از تیم خارج باشند. من به عنوان سرمربی استقلال حرف می‌زنم. استقلال یک باشگاه معمولی نیست و همه باید در یک مسیر باشند و برای رسیدن به موفقیت تلاش کنند.

تیم ملی ایران بزرگ‌ترین شانس را برای قهرمانی در جام ملت‌های آسیا دارد
سرمربی تیم فوتبال استقلال درباره ضعف و قوت تیم‌های ایرانی گفت: فکر می‌کنم که لیگ از سال گذشته که من به اینجا آمدم، خیلی بهتر شده است. خیلی از تیم‌ها سیستم بازی‌شان را عوض کردند و پرسینگ بهتری انجام می‌دهند و خیلی از تیم‌ها شرایط تمرینات‌شان در اردوی پیش‌فصل تغییر کرده است. چیزی که می‌گویم شاید خیلی‌ها خوش‌شان نیاید و آن هم این است که گاهی اوقات رفتار خشنی است که از برخی هواداران می‌بینیم. همه باید دست به دست هم بدهیم که این موضوع را حل کنیم. در مورد تیم ملی فوتبال ایران باید بگویم، وقتی پرسپولیس و استقلال به نیمه نهایی می‌رسند این برای فوتبال ایران بسیار خوب است و شاید اگر ذوب‌آهن به استقلال نمی‌خورد سه تیم از چهار تیم ‌نهایی غرب آسیا ایرانی می‌شدند. با این شرایط فکر می‌کنم ما شانس شماره یک و بزرگ‌ترین شانس برای قهرمانی در جام ملت‌های آسیا را داریم.

بازیکنان ایرانی نیاز به الگویی مانند امید ابراهیمی دارند نه مسی و رونالدو
شفر ادامه داد: بازیکنان هم قدم به قدم دارند بهتر می‌شوند. شما در جام جهانی بازیکنانی مثل امید ابراهیمی، مجید حسینی و بیرانوند را دیدید که از خیلی از لژیونر‌ها بهتر بودند. خیلی از بازیکنان ایرانی نیز نیاز به الگوی ایرانی دارند، نه مسی و رونالدو بلکه نیازی به الگویی مانند ابراهیمی است. ما شانس خوبی داریم و باید این شانس را با حضور بازیکنان داخلی حفظ کنیم. ما برابر السد نیز بعد از اینکه گل دوم را زدیم، مدیر السد کاملاً عصبی بود و اگر ۱۰ نفره نمی‌شدیم، می‌توانستیم برنده باشیم. السد هر چند در خانه بازی می‌کرد و بازیکنان نامداری مثل ژاوی و گابی داشت، اما بهتر از ما نبود. فوتبال از سال گذشته در ایران بهتر است و همه تیم‌های حاضر در لیگ بهتر شدند.

در تیم ما همه باید نظم تیمی را رعایت کنند
وی در ادامه صحبت‌های خود در واکنش به عدم حضور چشمی و اسماعیلی در لیست سفر استقلال به تبریز، گفت: من درباره نظم تیمی صحبت کردم و این سؤال نیز درباره نظم تیمی است. ما در تمرین ۲۶-۲۷ بازیکن شامل بازیکن جوان، امید و ملی‌پوش داریم که همه باید نظم تیمی را رعایت کنند.

در تیم ما مانند یک خانواده نظم شماره یک است
سرمربی تیم فوتبال استقلال در پایان در پاسخ به این سؤال که مشکل آنها انضباطی است، عنوان کرد: بله، این موضوع مربوط به نظم تیمی است. در گذشته نیز چنین مسائلی مانند قضیه نورافکن و قائدی داشتیم و یکی از آنها به اروپا رفت و دیگری وضعیت خوبی دارد. قبل‌تر نیز من اتوئو را داشتم، اما او بعداً پیشرفت کرد. در آلمان نیز این موضوع را داشتم. در تیم ما، مانند یک خانواده نظم شماره یک است و موفقیت نیز شرایطی به دست می‌آید که همه باهم، باهم و باهم باشند.