شروع کولاک در پایتخت آمریکا
شروع کولاک در پایتخت آمریکا

در پی شروع کولاک گسترده خطر قطع برق و کمبود وسایل گرمایشی هزاران خانواده در واشنگتن را تهدید می‌کند. به گزارش خبرگزاری تسنیم، درحالی هوای سرد و برف سنگین در واشنگتن آغاز شده و به سواحل شرقی آمریکا و ایالتهای شمال شرقی این کشور خواهد رسید که بیشتر مدارس و ادارات دولتی در پایتخت آمریکا امروز […]

در پی شروع کولاک گسترده خطر قطع برق و کمبود وسایل گرمایشی هزاران خانواده در واشنگتن را تهدید می‌کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، درحالی هوای سرد و برف سنگین در واشنگتن آغاز شده و به سواحل شرقی آمریکا و ایالتهای شمال شرقی این کشور خواهد رسید که بیشتر مدارس و ادارات دولتی در پایتخت آمریکا امروز تعطیل شدند. به گزارش کارشناسان هواشناسی ورود جبهه هوای سرد به این نقطه از آمریکا باعث کاهش دما تا منفی ۱۸ درجه سانتیگراد خواهد شد و با توجه به وزش باد شدید و رطوبت هوا امکان کاهش دما تا منفی ۲۶ درجه نیز وجود دارد.

اکثر ادارات دولتی و سازمانهای وابسته ساعت ۱۲ ظهر تعطیل شدند. فروشگاه‌های بزرگ عرضه مواد غذایی درپی هجوم مردم  از ترس کمبود غذا خالی شده‌اند. همچنین پمپ بنزینها شاهد صف‌های طولانی خودرو هستند.

یکی از بزرگترین نگرانیهای مردم در حومه شهر واشنگتن عدم لوله‌کشی گاز و وابستگی ۱۰۰ درصد به برق است. با توجه به احتمال نشستن برف بر روی سیمهای برق احتمال قطع برق وجود دارد. با توجه به تکرار این اتفاق در گذشته مردم برای گرم کردن خود اقدام به روشن کردن آتش کرده‌اند.

طبق پیش بینی اداره هواشناسی کولاک کنونی بزرگترین کولاک در ۱۰۰ سال گذشته آمریکا محسوب می‌شود.