سه استان در معرض خطر برخورد صاعقه/بهبود وضعیت هوا از روز چهارشنبه
سه استان در معرض خطر برخورد صاعقه/بهبود وضعیت هوا از روز چهارشنبه

فریبا گودرزی در گفت‌وگو با میزان در خصوص آخرین وضعیت جوی چند روز آینده کشور گفت: امروز برای آذربایجان‌ غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل و بخش هایی از گیلان و مازندران و فردا علاوه بر این مناطق در بخش‌هایی از گلستان و ارتفاعات البرز رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی […]


فریبا گودرزی در گفت‌وگو با میزان در خصوص آخرین وضعیت جوی چند روز آینده کشور گفت: امروز برای آذربایجان‌ غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل و بخش هایی از گیلان و مازندران و فردا علاوه بر این مناطق در بخش‌هایی از گلستان و ارتفاعات البرز رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود.

وی ضمن اشاره به اینکه امشب در شمال آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل شدت بارش‌ها در حد هشدار نارنجی اعلام شده است و به دنبال این هشدار احتمال اختلال در تردد، برخورد صاعقه و آبگرفتگی معابر را در این مناطق وجود دارد، ادامه داد:  امروز شمال غرب، غرب، جنوب غرب، جنوب و مرکز، دامنه‌های جنوبی البرز، سواحل غربی دریای خزر و به تدریج در بخش‌هایی از شمال شرق و شرق کشور پدیده گرد و خاک را شاهد هستیم که سبب کاهش دید و کیفیت هوا در این مناطق شده است.

این کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه شدت آلودگی هوا در برخی از استان‌ها را در حد هشدار نارنجی اعلام شده است، افزود: امروز در اصفهان، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، خوزستان، ایلام، یزد، کرمان، تهران، البرز، قم، کردستان، کرمانشاه، همدان، لرستان، مرکزی، اردبیل، زنجان و قزوین، سمنان، هرمزگان، جنوب آذربایجان شرقی و جنوب آذربایجان غربی میزان گرد و غبار در حد هشدار نارنجی منتشر شده است.

گودرزی با تاکید براینکه هموطنان حتما در این مناطق تمهیدات لازم را در نظر گیرند و از حضور در فضای باز اجتناب کنند، اظهار کرد: هموطنان تمهیدات لازم را مدنظر قرار دهند تا از روز چهارشنبه به تدریج از شدت آلاینده‌ها کاسته شود و شرایط بهتری را پیش رو داشته باشیم.

وی در مودر آخرین وضعیت آب‌وهوایی چند روز تهران توضیح داد: آسمان تهران امروز سوم خرداد ماه را صاف و غبار آلود است و در برخی ساعات وزش باد شدید و گرد و خاک را دارد. بیشینه دمای پایتخت امروز به ۲۹ درجه بالای صفر می‌رسد و وضعیت هوای آن از روز پنجشنبه مطلوب می‌شود.بهلو

انتهای پیام/