سند تحول زنان و خانواده برای حمایت از فعالیت زنان تهیه شده است
سند تحول زنان و خانواده برای حمایت از فعالیت زنان تهیه شده است

مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده وزارت کشور با بیان اینکه مسیر دولت سیزدهم تحول‌گرایانه است، افزود: بر همین اساس برای استفاده از ظرفیت زنان، سند تحول زنان و خانواده تهیه و تدوین شده است.

به گزارش قلم پرس، زینب اختری در نشست با بانوان فعال حوزه های فرهنگی و تشکل های مردمی آذربایجان شرقی بر پیگیری مسائل زنان و خانواده با نگاه کارشناسی و تخصصی تاکید کرد و گفت: از رویکردهای مهم وزارت کشور ترویج فرهنگ و سبک زندگی اسلامی و حمایت از فعالان اجتماعی و فرهنگی است.

مشاور وزیر کشور ادامه داد: باید از ظرفیت زنان به عنوان قشر تأثیرگذار بیش از پیش در عرصه های گوناگون از جمله فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی بهره مند شد.

اختری با بیان اینکه در راستای توانمندسازی و آموزش در حوزه بانوان اقدامات خوبی در آذربایجان شرقی انجام شده است، افزود: باید از ظرفیت چشمگیر زنان برای کاهش مسائل، مشکلات و دغدغه های متعدد جامعه استفاده بهینه تری شود.

وی از دیگر برنامه‌های حوزه بانوان وزارت کشور  به توجه برای رفع آسیب‌های اجتماعی، افزایش نرخ موالید، فرزندآوری، ازدواج جوانان و حمایت از زنان سرپرست خانواده اشاره کرد.

مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی نیز در این نشست نقش آفرینی زنان در موضوعات فرهنگی و اجتماعی را عامل پیشرفت و توسعه اجتماعی دانست و گفت: ضروری است از ظرفیت ها و توانمندی های این قشر از جامعه بیش از پیش بهره برد.

زهرا کوهی با اشاره به نقش مهم زنان در تمام حوزه ها، افزود: بانوان باید به یک هم افزایی درونی برسند تا نقش آفرینی خود در جامعه را به سطوحی بالاتر ارتقا دهند.

وی با اشاره به موضوعات راهبردی حوزه زنان و خانواده استان، از راه اندازی هفت کارگروه استانی با موضوعات گفتمان‌سازی الگوی سوم زن، جمعیت، کسب‌وکار پایدار، تحکیم بنیان خانواده، زیست عفیفانه، نشاط اجتماعی، حقوق و مسئولیت های زنان خبر داد.

انتهای پیام/