سفیر ترکیه در ایران: با مردم تبریز احساس نزدیکی می‌کنیم
سفیر ترکیه در ایران: با مردم تبریز احساس نزدیکی می‌کنیم

سفیر ترکیه در ایران گفت: با تبریز احساس نزدیکی می‌کنیم، آماده گسترش همکاری‌ با ایران و آذربایجان شرقی در همه زمینه‌ها هستیم به گزارش قلم پرس، دریا اورس، سفیر ترکیه در ایران در دیدار با استاندار آذربایجان شرقی با ابراز خرسندی از سفر به تبریز، گفت: ما تبریز را به خاطر شهریار و به خاطر […]

سفیر ترکیه در ایران گفت: با تبریز احساس نزدیکی می‌کنیم، آماده گسترش همکاری‌ با ایران و آذربایجان شرقی در همه زمینه‌ها هستیم

به گزارش قلم پرس، دریا اورس، سفیر ترکیه در ایران در دیدار با استاندار آذربایجان شرقی با ابراز خرسندی از سفر به تبریز، گفت: ما تبریز را به خاطر شهریار و به خاطر دین و زبان مشترک دوست داریم و با مردم این شهر احساس نزدیکی می‌کنیم.

دریا اورس با بیان اینکه روابط ایران و ترکیه بر پایه حسن همجواری است، گفت: در چند دهه اخیر نگرش مثبتی از سوی دولت‌های دو کشور به توسعه روابط وجود داشته و روسای جمهور ایران در دوره‌های مختلف نسبت به تقویت مناسبات دوجانبه نگاه خوش‌بینانه داشته‌اند.

وی افزود: در شرایطی که برخی از کشورهای منطقه قابل مذاکره نیستند، ایران و ترکیه به عنوان دو کشور بزرگ این فرصت را دارند که بر سر یک میز با هم صحبت کنند و دوستی، برادری و همکاری خود را صراحتا اعلام کنند.

سفیر ترکیه در ایران با بیان اینکه آماده گسترش همکاری‌ با ایران و آذربایجان شرقی در همه زمینه‌ها هستیم، افزود: در شرایطی که دو کشور با برخی مشکلات اقتصادی مواجه هستند همکاری‌های دوجانبه می‌تواند فرصتی برای حل مشکلات فراهم کند.

اورس تصریح کرد: همه مسئولان دو کشور باید با تمام توان در جهت رفاه و آسایش مردم ایران و ترکیه تلاش کنند که خدمت به مردم، بزرگترین عبادت محسوب می‌شود.

وی همچنین با ابراز همدردی با سیل‌زدگان کشورمان، گفت: کمک به آسیب‌دیدگان سیل در ایران، وظیفه ما به عنوان کشور دوست و برادر بود و امیدواریم مشکلات مردم این مناطق نیز به زودی حل شود.