سرمربی سابق رئال سکان‌دار جدید تراکتور شد
سرمربی سابق رئال سکان‌دار جدید تراکتور شد

محمدرضا زنوزی مالک باشگاه تراکتورسازی سکان‌داری تیم تراکتورسازی را به مدت ۳ سال به جان توشاک ولزی سرمربی سابق رئال مادرید سپرد. به گزارش قلم پرس، به دنبال مذاکرات باشگاه تراکتورسازی با مربیان صاحب‌نام اروپا درنهایت مالک این باشگاه با جان توشاک ولزی یکی از پرافتخارترین مربیان اروپا به توافق رسید. قرارداد جان توشاک با […]

محمدرضا زنوزی مالک باشگاه تراکتورسازی سکان‌داری تیم تراکتورسازی را به مدت ۳ سال به جان توشاک ولزی سرمربی سابق رئال مادرید سپرد.

به گزارش قلم پرس، به دنبال مذاکرات باشگاه تراکتورسازی با مربیان صاحب‌نام اروپا درنهایت مالک این باشگاه با جان توشاک ولزی یکی از پرافتخارترین مربیان اروپا به توافق رسید.
قرارداد جان توشاک با باشگاه تراکتورسازی بنا به خواسته هواداران به مدت ۳ سال است.
جان توشاک متولد ۲۲ مارس ۱۹۴۹ و اهل ولز است. از باشگاه‌هایی که در آن به‌عنوان مهاجم بازی کرده است می‌توان به باشگاه فوتبال سوانزی سیتی، کاردیف سیتی و لیورپول انگلیس اشاره کرد. وی سابقه ۴۰ بازی در تیم ملی فوتبال ولز را در کارنامه دارد.
جان توشاک در دوران بازیکنی با تیم کاردیف سیتی در جام حذفی فوتبال ولز صاحب ۳ عنوان قهرمانی در فصل‌های ۱۹۶۶–۶۷، ۱۹۶۷–۶۸، ۱۹۶۸–۶۹ شده است.
سپس در تیم لیورپول در لیگ دسته اول فوتبال انگلستان ۳ عنوان قهرمانی در فصل‌های ۱۹۷۲–۷۳، ۱۹۷۵–۷۶، ۱۹۷۶–۷۷ را به دست آورده است.
همچنین یک عنوان قهرمانی در جام حذفی فوتبال انگلستان در سال ۱۹۷۴ و قهرمانی در جام خیریه انگلستان در سال ۱۹۷۶ را تجربه کرده است.
قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا در سال ۱۹۷۷ و ۲ عنوان قهرمانی در لیگ اروپا در فصل‌های ۱۹۷۲–۷۳، ۱۹۷۵–۷۶ و قهرمانی در سوپر جام اروپا ۱۹۷۷ را می‌توان به کارنامه بازیگری این مربی صاحب‌نام افزود.
این مربی پرافتخار در ۳ فصلی که به‌عنوان بازیکن و مربی در تیم سوانزی سیتی فعالیت داشت سه عنوان قهرمانی در جام حذفی فوتبال ولز در فصل‌های ۱۹۸۰–۸۱، ۱۹۸۱–۸۲، ۱۹۸۲–۸۳ را به خود اختصاص داد.
اما در سرمربیگری در تیم رئال سوسیداد اسپانیا موفق به کسب مقام قهرمانی در کوپا دل ری در سال ۱۹۸۶–۸۷ شد و سپس در رئال مادرید موفق به کسب مقام قهرمانی در لا لیگا اسپانیا در فصل ۱۹۸۹– ۱۹۹۰ شد و همچنین در دیگر تیم اسپانیایی یعنی دیپورتیوو لاکرونیا در سوپر جام فوتبال اسپانیا در سال ۱۹۹۵ به مقام قهرمانی رسید.
قهرمانی در بشیکتاش ترکیه در جام حذفی فوتبال ترکیه در سال ۱۹۹۷–۹۸ یکی دیگر از افتخارات این مربی صاحب‌نام می‌باشد.
قهرمانی در خزر لنکران جمهوری آذربایجان در سوپر جام فوتبال جمهوری آذربایجان در سال ۲۰۱۳ نشان داد تا این مربی در هر کشوری می‌تواند موفق باشد.
و درنهایت در تیم الوداد کازابلانکا مراکش در لیگ دسته اول فوتبال مراکش در فصل ۲۰۱۴–۲۰۱۵ ویترین قهرمانی‌های این مربی را در قاره آفریقا تکمیل کرد.
حال جان توشاک با تراکتورسازی می‌خواهد قهرمان لیگ برتر ایران و آسیا شود.