سردار سلیمانی خطاب به ترامپ: از آن چه فکر کنید به شما نزدیکتریم/ طرف حساب شما من هستم
سردار سلیمانی خطاب به ترامپ: از آن چه فکر کنید به شما نزدیکتریم/ طرف حساب شما من هستم

فرمانده سپاه قدس خطاب به مقامات آمریکا گفت: از آن چه فکر کنید به شما نزدیکتریم، یادتان باشد طرف حساب شما من هستم و نیروی سپاه قدس، نه تمام نیروهای مسلح، شما که می‌دانید توان ایران در جنگ نامتقارن چقدر است. به گزارش قلم پررس، سردار قاسم سلیمانی صبح پنجشنبه در یادواره شهدای عملیات رمضان […]

فرمانده سپاه قدس خطاب به مقامات آمریکا گفت: از آن چه فکر کنید به شما نزدیکتریم، یادتان باشد طرف حساب شما من هستم و نیروی سپاه قدس، نه تمام نیروهای مسلح، شما که می‌دانید توان ایران در جنگ نامتقارن چقدر است.

به گزارش قلم پررس، سردار قاسم سلیمانی صبح پنجشنبه در یادواره شهدای عملیات رمضان در همدان خطاب به مقامات آمریکا اظهار داشت: با ۱۱۰ هزار سرباز و هزاران دستگاه تانک و نفربر و صدها فروند هواپیمای جنگی به افغانستان حمله کردید و پس از شکست بارها از طالبان برای صلح و گفت‌وگو التماس کردید و اکنون برای ما خط و نشان می کشید؟

وی افزود: شما با ۱۶۰ هزار سرباز و چند برابر تجهیزات افغانستان به عراق حمله کردید و با وحشیانه‌ترین اتفاقات در این کشور مواجه شدید و حالا ملت ایران را تهدید می کنید؟

فرمانده سپاه قدس تاکید کرد: در جنگ ۳۳ روزه با رژیم منحوس اسراییل که همانند وزنه به پای شما آویزان است، انواع و اقسام شکست‌ها را تجربه کردید و به ما بگویید در غزه چه غلطی توانستید بکنید؟

وی تصریح کرد: شما جنگی با پشتوانه ۲۰۰۰ میلیارد دلار با همکاری امارات و عربستان سعودی در یمن به راه انداختید و همه امکانات فنی که بیش از ۲۸۰۰ دستگاه تانک مجهز دنیا را بدون خط قرمز در اختیار عربستان قرار دادید که چیزی جز جنایات کودک کشی چیزی به دست نیاوردید.

فرمانده سپاه قدس خطاب به رییس جمهور آمریکا گفت: آقای ترامپ قمارباز به شما می‌گویم از آنچه که شما فکر می‌کنید ما به شما نزدیک‌تریم.

وی با تأکید براینکه هیچ شبی نیست که ما بخوابیم و به شما فکر نکنیم، افزود: ما ملت شهادت و امام حسین(ع) هستیم و حوادث سختی را پشت سر گذاشته‌ایم.

سردار سلیمانی بیان کرد: این را بدانید اگر جنگی اتفاق بیفتد این نابودی همه امکانات شما و پیروزی ما است که پایان جنگ را رقم خواهد زد؛ پس شما جنگ را شروع کنید باقی ماجرا با ما.

وی افزود: بیانات رییس جمهور در مقابل ادبیات روانی دشمن انسجام، شجاعت و وحدت می‌دهد و جامعه ما را شجاع می کند.

فرمانده سپاه قدس عنوان کرد: بیانات شجاعانه و قابل افتخار رییس جمهور بسیار اثرگذار و حرف دل مردم بود و هرکسی بخواهد این روش و بیان را تضعیف کند خائن به مملکت است.

وی افزود: ترامپ در مقابل سخنان رییس جمهور ما، مطالب سخیفی را در توییت خود بیان کرد که پاسخ دادن به آن در شأن رئیس جمهور کشور ما نبود.

سردار سلیمانی عنوان کرد: من به عنوان سرباز ملت جواب ایشان را می‌دهم و می‌گویم آقای ترامپ تو به چه جراتی ما را تهدید می‌کنی؟

وی افزود: نزدیک به یک سال از رییس جمهوری ترامپ می‌گذرد و ادبیات وی همچنان قمارخانه‌ای و کاباره‌ای است و با همان ادبیات با دنیا حرف می‌زند.

فرمانده سپاه قدس بیان کرد: وقتی که وی با اروپا، روسیه، چین و کره به همین نحو حرف می‌زند احساس می‌شود که این حرف‌های یک قمارباز است و نشان از شکست یک ملت را دارد.

فرمانده قدس سپاه خطاب به ترامپ گفت: تو که سابقه نداری و فکرت مشغول چیزهای دیگر است لااقل از سازمان های اطلاعاتی و امنیتی آمریکا درباره سبقه ایران و اینکه کسی تا به حال نتوانسته علیه ایران کاری کند سوال کن.

سردار سلیمانی افزود: اکنون شما در حال جمع کردن زباله‌های دور ریخته ایران و همان منافقان در آن سوی مرزها هستید و مدام این زن ولگرد را از این تلویزیون به تلویزیون دیگر می‌چرخانید؛ زیرا این تنها امید شما است.

وی تصریح کرد: از مؤسسات مطالعاتی فراوانی که دارید درباره ایران بپرسید که ما نمی‌ترسیم. ما را تهدید می‌کنید؟ ما تشنه شهادت و از بین بردن استکباریم.

فرمانده سپاه قدس با بیان اینکه در دل بحران‌ها و سختی‌ها بهترین فرصت‌ها وجود دارد، عنوان کرد: انقلاب ما زمانی پیروز شد که انقلابی‌ها از مسلح به غیرمسلح تبدیل شده بودند و امام راحل از دل این ناامیدی‌ها بزرگترین امید که همان پیروزی بود را خلق کرد.

وی افزود: اگر من فرمانده در بحران‌ها ترسیدم، جاخوردم، فرار کردم، لشکر متلاشی می‌شود.

سردار سلیمانی خلاقیت را یکی از مهمترین ویژگی‌های مدیران جامعه عنوان و تأکید کرد: مدیران نباید منتظر آمدن اعتبارات باشند؛ بلکه باید خلاق، نوآور و مبتکر باشند و از دل بحران خلاقیت ایجاد کرده و بحران را سرکوب کنند.

وی شهید رجایی را یکی از افراد برجسته نظام عنوان و بیان کرد: در دوره سال ۶۰ و ۶۱ زمانی که فقط سه روز در سیلوها گندم داشتیم، ایشان به بهترین شکل ممکن کشور را مدیریت کردند.

فرمانده سپاه قدس برخی از اصول کشور را بارزتر از بقیه عنوان و تأکید کرد: حزب و جناح فرع است و اصل ولایت فقیه و نظام جمهوری اسلامی است و اگر می‌خواهید جامعه به وحدت برسد باید جامعه را به اصول متوجه کنید.

وی افزود: اصل اساسی این نظام ولی فقیه است که برای ما همانند قرآن ناطقی است که با جان و خون برای حمایتش ازخودگدشتگی می کنیم.

سردار سلیمانی با بیان اینکه امروزه اصل برای ما نظام است، تصریح کرد: نظام ما صدها سال در درون کتاب‌ها نهفته بود و امام با هنر خود آن را از دل کتاب‌ها بیرون آورد و کاری کرد که هیچکس نه شیعه و نه سنی نتوانست آن را انجام دهد.

وی با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی با هیچ نظامی قابل قیاس نیست، عنوان کرد: اینکه امام می ‌گوید حفظ نظام از نماز واجب‌تر است دلیلش همین است.

فرمانده سپاه قدس ارزش‌های اصول حاکم بر نظام را بسیار مهم عنوان و بیان کرد: تعلق بر اصول قانون اساسی مدیر باید بالاتر از همه آحاد مردم باشد به طور مثال اگر من امروز فرمانده قدس هستم باید از همه افراد تحت امر خود مدافع‌تر و ولایی‌تر باشم.

وی عنوان کرد: اگر می‌خواهید جامعه ما در هجمه‌هایی که وجود دارد همانند دوران گذشته سربلندتر باشد باید به اصولی که از انقلاب و دفاع مقدس به ما رسیده است عمل کنیم.

سردار سلیمانی درباره گزینش مدیران گفت: همانگونه که در دوران دفاع مقدس از فرماندهان درباره اصولگرا یا اصلاح طلب بودن آنان سوال نمی‌شد و تنها توانایی آنان در زمان بحران‌ها مدنظر بود، اکنون نیز در انتخاب مدیران به توانایی‌ها و قابلیت‌هایی آنان توجه کنید.

وی درباره مدرک مدیران نیز گفت: مدرکی ارزشمند است که قابل تطبیق با عمل باشد.

فرمانده سپاه قدس با بیان اینکه امام (ره) از مدیریت جامعه انتظار خدمت داشتند، تصریح کرد: اگر مدیری الهی محور باشد اول خادم مردم می‌شود و اینکه امام راحل می‌فرمایند به من خادم بگویید غلو نکرده‌اند.

وی افزود: اگر پدری فقیر باشد فرزندانش نیز با فقر پدر گرسنگی می‌کشند، می‌ایستند، گریه می‌کنند ولی هرگز تن به ذلت نمی دهند.

سردار سلیمانی با بیان اینکه همه دولت‌ها به نوعی کشور را در جامعه جلو بردند، بیان کرد: مدیریت فرماندهان در دوران دفاع مقدس و اوایل انقلاب بارزتر از سایر دوره‌ها بوده است و مدیران باید بدانند شاید نتوانند در دوران مدیریت معجزه کنند ولی می‌توانند عدالت، برابری، اخوت و همزیستی را در بین کارکنان و اجتماع خود وارد کنند.

وی با اشاره به ارزش شهادت در جامعه عنوان کرد: شهادت در برهه‌های مختلف ارزش والایی پیدا کرده کرده است؛ به طوری که اگر در صدر اسلام افرادی شهید نمی‌شدند و یا شهادت خاندان امام حسین(ع) صورت نمی‌گرفت، این میراث ارزشمند پیامبر (ص) به ما نمی‌رسید.

فرمانده سپاه قدس افزود: امروز به دلیل طلوع اسلام و هجمه‌های دشمن شهادت در این زمان مهمتر از ۳۰۰ سال گذشته است زیرا هجمه‌های بزرگتری به اسلام وارد می شود.

وی خطاب به اجتماع پرشور جمعیت حاضر در حسینیه امام خمینی(ره)، اظهار داشت: تشکر می‌کنم از جمعیتی که بعد از گذشت ۳۴ سال از شهادت سرداران و رزمندگانی که در روزهای سخت عملیات رمضان حضور پیدا کردند، اکنون حاضر هستند.

سردار سلیمانی همدان را شهر دیانت و دین خطاب و تأکید کرد: همدان از گذشته‌های دور به دارالعباده و دارالولایه و شهر علما، عرفا، فلاسفه و شعرای بزرگی است.

وی با اشاره به شهدای والامقام استان همدان، بیان کرد: سردار همدانی ابوالفضل وارانه خدمات زیادی در دوران دفاع مقدس از خود نشان داده و طاقت گرد جسارت و اهانت بر دامن بارگاه حضرت زینب(س) را نداشت‌.

سردار سلمیانی عملیات رمضان را همانند کربلای ایران خواند و بیان کرد: شهدای شهبازی، حاجی‌بابایی، مجیدی، دوران و ده‌ها شهیدانی که در نمازجمعه همدان به شهادت رسیدند، جزو افتخارات استان همدان هستند.

در این مراسم آیت الله غیاث الدین، امام جمعه استان همدان نیز گفت: خدا را شاکریم که در جمعیت شیعی ما افرادی هستند که شب عارف جانسوخته و روز مانند شیر دمار از روزگار دشمن می‌ستانند که سردار سلیمانی نمونه بارز این افراد است.

آیت الله غیاث الدین طه محمدی با بیان اینکه سردار سلیمانی جز عناصر ارزشی است، تصریح کرد: سردار سلیمانی نسبت به مقام ولایت در کشور، همانند مالک اشتر برای امام علی(ع) بود.

وی با اشاره به تشییع باشکوه پیکر شهید سردار همدانی بیان کرد: همانقدر که شما برای دفاع از کشور جان و مایه می‌گذارید، به درجات رفیع انسانیت و شهادت دست می‌یابید.

به‌گزارش ایسنا؛ در پایان این مراسم از کتاب رقص خاکریز خاطرات سردار مظاهری و راویان عملیات رمضان رونمایی و پیکر دوتن از شهیدان عملیات رمضان که به تازگی تقحص شده بودند، با حضور سردار سلیمانی در مراسم تشییع شد.