سامانه حمایت برای کمک‌رسانی به خانواده زندانیان رونمایی شد خبرگزاری میزان- آیین رونمایی از سامانه «حمایت» به‌منظور خدمات‌رسانی بهتر به خانواده زندانیان در محل سازمان زندان‌ها و با حضور غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه، حاج محمدی رییس سازمان زندان‌ها و مدیران کل زندان‌های کشور به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد. دسترسی آسان، عدالت توزیعی،  در اختیار بودن […]

سامانه حمایت برای کمک‌رسانی به خانواده زندانیان رونمایی شد

خبرگزاری میزان- آیین رونمایی از سامانه «حمایت» به‌منظور خدمات‌رسانی بهتر به خانواده زندانیان در محل سازمان زندان‌ها و با حضور غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه، حاج محمدی رییس سازمان زندان‌ها و مدیران کل زندان‌های کشور به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد.

دسترسی آسان، عدالت توزیعی،  در اختیار بودن اطلاعات به‌روز خانواده‌ها برای متولیان، سرعت در ارائه خدمت، هدایت هدفمند حمایت‌ها از جمله ویژگی های این سامانه است تا تمامی خانواده های زندانیان بتوانند جهت بهره مندی از خدمات حمایتی از آن استفاده کنند.

غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان اظهار داشت: هدف روزه رسیدن به تقوای الهی است و برای نیل به این مقصود صرف امساک که از خوردن و آشامیدن کافی نیست بلکه باید به فلسفه روزه داری توجه داشت.

وی تصریح کرد: در روزه داری مولفه هایی نظیر امساک از خوردن و آشامیدن و انفاق و کمک های مومنانه وجود دارد که ما را در نیل به تقوای الهی کمک می کند؛ در روزه داری دوری از خودخواهی و اهتمام به خداخواهی و دگرخواهی اضلاعی است ما را در نیل به هدف اصلی روزه داری یعنی رسیدن به تقوای الهی کمک می کند.

اسماعیلی با بیان اینکه خدمت در سازمان زندانها زمینه های دگرخواهی را برای شاغلین این عرصه مهیا کرده است، گفت: خدمت به زندانیان و خانواده زندانیان از جمله وظایف ما در دستگاه قضایی است؛ البته اهتمام در اجرای مأموریت حفظ و ارتقای امنیت و آسایش شهروندان با در حبس نگهداشتن افرادی که در امنیت آنها مخاطره ایجاد می کنند نیز از جمله وظایف و مأموریت های ماست.

رقم اشتغال زندانیان در سال گذشته به رقم ۵۴ درصد رسید

محمدمهدی حاج محمدی، رییس سازمان زندان‌ها ، ضمن تبریک فرا رسیدن حلول ماه مبارک رمضان گفت: باید از آقای اسماعیلی که همواره دغدغه وضعیت زندان‌ها و زندانیان و زندانبانان را دارند، قدردانی کنیم و تاکید کنیم که ایشان در توفیقات سازمان زندان‌ها در دوره تحول شریک هستند.

وی تصریح کرد : امروز اولین جلسه‌ای است که در سال جدید بصورت ویدیو کنفرانس با مدیران کل زندان‌های استان های کشور برگزار می‌کنیم؛ لذا در این جلسه باید از اقدامات مدیران سازمان زندان‌ها در سراسر کشور که در نخستین ساعات و روزهای سال جدید، به منظور رفع مسائل زندانیان به زندان‌ها سرکشی داشتند، قدردانی کنم.

حاج محمدی با اشاره به انتصابات جدید در میان مدیران کل استان‌های سازمان زندان‌ها، برای افراد تازه منصوب شده، آرزوی توفیق کرد و از خدمات مدیران بازنشسته، تقدیر به عمل آورد.

رییس سازمان زندان‌ها با اشاره به اولویت‌های ۱۲ گانه این سازمان در سال ۹۹ ، گفت : در سال گذشته اولویت هایی اعلام شد و ما تاکیدمان بر بحث اشتغال بود و هدفگذاری ۵۰ درصدی را برای اشتغال زندانیان معین کردیم و تلاش شد که این امر محقق شود. در این امر اقای شمس تلاش های مجدانه‌ای داشتند و به واسطه توجه مدیران کل ما ، رقم اشتغال زندانیان در سال گذشته به رقم ۵۴ درصد رسید.

حاج محمدی بیان داشت: با توجه به تاکیدات رییس قوه قضاییه، هدفگذاری امسال سازمان زندان‌ها، اشتغال ۸۰ درصدی زندانیان است.

وی با بیان اینکه در سال ۱۴۰۰ چشم انداز سازمان زندان ها، اجرای سند تحول قضایی است، اظهار داشت: در سال ۱۴۰۰ علاوه بر انچه در سال قبل اعلام کردیم، ۴ اولویت اصلی مدنظر است. یکی اشتغال ۸۰ درصدی است و بحث دیگر رسیدگی به خانواده زندانیان و تلاش بیشتر برای اجرای دقیق تر تفکیک و طبقه بندی زندانیان است‌ و اولویت دیگر ما اصلاح بزهکاران و مقوله توبه است.

رییس سازمان زندان‌ها تاکید کرد: بنا بر تاکیدات رییس قوه قضاییه بحث توجه به خانواده زندانیان از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است‌، چرا که صرفا محافظت و مراقبت از زندانیان اهمیت ندارد، بلکه باید به خانواده زندانیان نیز توجه داشت و مراقبت کرد که مبادا آنها نیز گرفتار چرخه جرم شوند.

وی با بیان اینکه توجه به خانواده زندانیان به کار ما روح می دهد، گفت: اگر به زمینه‌های جرم و امور خانواده زندانیان توجه نکنیم، تلاش‌های‌مان در امر بهبود وضعیت زندانیان موثر واقع نمی‌شود.

حاج محمدی با بیان اینکه خانواده زندانیان مستحق توجه و دلسوزی اند زیرا در جرم سرپرست خانواده بی تقصیرند، اظهار داشت: یکی از تاکیدات ویژه رییس قوه قضاییه اجرای حبس زندانیان تحت مراقبت های الکترونیکی است و توسعه استفاده از پابندهای الکترونیکی نیز در راستای توجه و اهمیت به خانواده زندانیان است که در دستور کار مجدانه ما در سال ۱۴۰۰ است.

  خبر در حال تکمیل است…